Honor chce wejść do pierwszej piątki na rynku smartfonów w Polsce w ciągu 3 lat

Honor, marka smartfonów należąca do koncernu Huawei, ma „duże ambicje" na polskim rynku i chce budować swoją samodzielną pozycję, aby wejść do pierwszej piątki producentów w ciągu trzech lat, poinformował nowy menedżer marki w Polsce Michael Jing. Marka liczy szczególnie na serię smartfonów Honor Play z GPU Turbo, które będą dedykowane cyfrowej rozrywce i mają zadebiutować na polskim rynku pod koniec sierpnia.

Honor chce wejść do pierwszej piątki na rynku smartfonów w Polsce w ciągu 3 lat
Honor chce wejść do pierwszej piątki na rynku smartfonów w Polsce w ciągu 3 lat (fot. Eric Auchard / FORUM)

„Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla marki Honor zarówno pod względem populacji, jak i wielkości rynku. Jesteśmy we wczesnym stadium, ale chcemy systematycznie poprawiać swoją pozycję i mamy duże ambicje. Chcemy sięgnąć top 5 w ciągu trzech lat. Będziemy pracować nad rozpoznawalnością naszej marki, będziemy aktywni marketingowo, będziemy współpracować z lokalnymi partnerami tak, aby sprawić, by marka Honor jak najbardziej pasowała do polskiego rynku" - powiedział Jing na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wskazał, obecnie lokalnym partnerem dystrybucyjnym marki jest Komsa Polska, a Honor chce pozyskiwać kolejnych partnerów. 

„Rynek jest konkurencyjny, ale nie patrzymy na innych. Pozycjonowanie marek Honor i Huawei również jest całkowicie inne. Naszym celem jest dostarczyć jakościowy produkt i realizować strategię skoncentrowaną na klientach. Mamy wielkie nadzieje związane z pierwszym smartfonem z technologią GPU Turbo - Honor Play wprowadzonym w czerwcu na chiński rynek. W Polsce pojawi się on już z początkiem jesieni tego roku. Wierzymy, że szczególnie młodzi Polacy przyjmą tę serię gorąco jako ich sprzęt do cyfrowej rozrywki" - wskazał country manager Honor.

GPU Turbo to zintegrowana systemowo technologia oprogramowania sprzętowego, przyspieszająca przetwarzanie grafiki. Integracja GPU Turbo z oprogramowaniem sprzętowym znacznie przyspiesza przetwarzanie grafiki w smartfonach z korzyścią dla płynności i szybkości działania tych urządzeń. Technologia będzie stopniowo wprowadzana w kolejnych modelach smartfonów Honor, takich jak Honor 10, Honor View10, Honor 9 Lite i Honor 7X.

Honor jest najważniejszą e-marką należącą do Grupy Huawei. Obecnie Honor buduje pozycję na największych rynkach takich, jak np: Europa, Afryka, Indie, Indonezja, Rosja, Turcja i Stany Zjednoczone. Firma polega na swoim lekkim modelu biznesowym, w którego centrum znajduje się internet. 

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.