Hongkong zamknie granicę dla przybyszów z Korei Południowej

Od wtorku granica Hongkongu będzie zamknięta dla osób przybywających z Korei Płd. - przekazała w poniedziałek publiczna stacja RTHK. Zakaz wjazdu związany ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Korei nie dotyczy wracających stamtąd mieszkańców Hongkongu.

Do Hongkongu nie będą mogły wjechać również osoby, które były w Korei Płd. w okresie 14 dni przed próbą wjazdu do miasta – podała RTHK, cytując decyzję miejscowej administracji.

Powracający Hongkończycy będą poddawani 14-dniowej obserwacji, natomiast ci, którzy byli na najbardziej dotkniętych epidemią obszarach Korei Płd., będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę w ośrodkach odosobnienia.

Oprócz tego hongkońskie biuro bezpieczeństwa ogłosiło w poniedziałek „czerwony alert” dla osób wybierających się do Korei Płd. Zaleca on odwołanie podróży, o ile nie jest ona konieczna.

Decyzję o ogłoszeniu alertu podjęto „w świetle ciągłego i szybkiego wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Korei oraz bliskich kontaktów między Hongkongiem a Koreą” - napisano w komunikacie władz Hongkongu.

Liczba wykrytych w Korei Płd. zakażeń koronawirusem wzrosła w poniedziałek do 833. Osiem osób zmarło. Większość przypadków wiązana jest z nabożeństwami ruchu religijnego w mieście Daegu i szpitalem w pobliskim mieście Czeongdo.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil