Hołownia zbiera na kampanię wyborczą crowdfundingiem

We wtorek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia uruchomił internetową zbiórkę pieniędzy na swoją kampanię wyborczą. Po raz pierwszy w Polsce kampania prezydencka będzie w całości finansowana ze zbiórki społecznościowej - podkreśla sztab kandydata.

(fot. Filip Radwanski / FORUM)

"Musimy opierać się na wpłatach od osób fizycznych, ponieważ nie mamy, jak inne komitety, pieniędzy partyjnych" - podkreślił we wtorkowej rozmowie z PAP szef sztabu Hołowni Jacek Cichocki.

Poinformował, że od poniedziałku działa konto, na które pieniądze na kampanię wyborczą mogą wpłacać osoby fizyczne, zaś we wtorek została uruchomiona strona do zbiórki obywatelskiej.

Sztab Szymona Hołowni w wydanym we wtorek komunikacie poinformował, że finansowanie kampanii pochodzące w całości ze zbiórki społecznościowej odbywa się "po raz pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie". "Inaczej niż pozostali kandydaci, których kampanie finansowane są z pieniędzy partyjnych, Szymon Hołownia udowadnia, że droga pod prąd jest możliwa" - dodano.

Według informacji zawartych w regulaminie internetowej zbiórki wynika, że potrwa ona do 8 maja. Komitet wyborczy może pozyskiwać i wydatkować środki jedynie na cele związane z wyborami. Pieniądze gromadzone są wyłącznie na jednym rachunku bankowym, a wpłat mogą dokonywać wyłącznie pełnoletni obywatele Polski.

W regulaminie zaznaczono również, że zgodnie z Kodeksem Wyborczym łączna suma wpłat od osoby fizycznej nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. kwoty 39 tys. zł. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ mok/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 13 piterro1980

NIEZALEŻNY kandydat- Śmiech na sali.

! Odpowiedz
6 9 rafa987

Powinien na odżywkę do włosów zbierać bo mu sterczą

! Odpowiedz
6 28 petrolnuts

W zasadzie to na czyj elektorat on liczy? No bo Biedroń odbierze głosy kandydatowi PO. Elektorat Kukiza z poprzednich wyborów raczej w całości poprze Bosaka. A na Hołownie to nie widze chętnych.

! Odpowiedz
18 12 zenonn

Na przyzwoitych ludzi, którzy zrazili się zawodowymi skompromitowanymi politykami

! Odpowiedz
9 27 33karol33

lemind na to: dam mu na pewno, bo jest taki NIEZALEŻNY i miał ŚMIESZNY spot

! Odpowiedz
15 35 tomekyy

Dziwne a TVN nic nie da?Jako centrolewicowy kandydat powinien dosta jakie wsparcie od Agody.

! Odpowiedz
4 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
24 45 panguzik

czyżby tefałeny chciały żeby ich pajaca zasponsorowali emeryci ???

! Odpowiedz
5 1 pralkaboga

emeryci nie umiejo w internety

! Odpowiedz
74 29 tommytommy

Jedyny sensowny kandydat. duduś na smyczy Kaczyńskiego, mkb ledwo czyta z tabletu, z reszta PiS PO to jeden pies. Biedron bylby spoko ale zbyt narcystyczny, wkk to powrót do wiecznego koalicjanta PSL, tylko w innej konfiguracji. Bosak to jakieś nieporozumienie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil