REKLAMA

Hołownia zbiera na kampanię wyborczą crowdfundingiem

2020-02-18 15:07
publikacja
2020-02-18 15:07

We wtorek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia uruchomił internetową zbiórkę pieniędzy na swoją kampanię wyborczą. Po raz pierwszy w Polsce kampania prezydencka będzie w całości finansowana ze zbiórki społecznościowej - podkreśla sztab kandydata.

fot. Filip Radwanski / / FORUM

"Musimy opierać się na wpłatach od osób fizycznych, ponieważ nie mamy, jak inne komitety, pieniędzy partyjnych" - podkreślił we wtorkowej rozmowie z PAP szef sztabu Hołowni Jacek Cichocki.

Poinformował, że od poniedziałku działa konto, na które pieniądze na kampanię wyborczą mogą wpłacać osoby fizyczne, zaś we wtorek została uruchomiona strona do zbiórki obywatelskiej.

Sztab Szymona Hołowni w wydanym we wtorek komunikacie poinformował, że finansowanie kampanii pochodzące w całości ze zbiórki społecznościowej odbywa się "po raz pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie". "Inaczej niż pozostali kandydaci, których kampanie finansowane są z pieniędzy partyjnych, Szymon Hołownia udowadnia, że droga pod prąd jest możliwa" - dodano.

Według informacji zawartych w regulaminie internetowej zbiórki wynika, że potrwa ona do 8 maja. Komitet wyborczy może pozyskiwać i wydatkować środki jedynie na cele związane z wyborami. Pieniądze gromadzone są wyłącznie na jednym rachunku bankowym, a wpłat mogą dokonywać wyłącznie pełnoletni obywatele Polski.

W regulaminie zaznaczono również, że zgodnie z Kodeksem Wyborczym łączna suma wpłat od osoby fizycznej nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. kwoty 39 tys. zł. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
piterro1980
NIEZALEŻNY kandydat- Śmiech na sali.
rafa987
Powinien na odżywkę do włosów zbierać bo mu sterczą
petrolnuts
W zasadzie to na czyj elektorat on liczy? No bo Biedroń odbierze głosy kandydatowi PO. Elektorat Kukiza z poprzednich wyborów raczej w całości poprze Bosaka. A na Hołownie to nie widze chętnych.
zenonn
Na przyzwoitych ludzi, którzy zrazili się zawodowymi skompromitowanymi politykami
33karol33
lemind na to: dam mu na pewno, bo jest taki NIEZALEŻNY i miał ŚMIESZNY spot
tomekyy
Dziwne a TVN nic nie da?Jako centrolewicowy kandydat powinien dosta jakie wsparcie od Agody.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
panguzik
czyżby tefałeny chciały żeby ich pajaca zasponsorowali emeryci ???
pralkaboga
emeryci nie umiejo w internety
tommytommy
Jedyny sensowny kandydat. duduś na smyczy Kaczyńskiego, mkb ledwo czyta z tabletu, z reszta PiS PO to jeden pies. Biedron bylby spoko ale zbyt narcystyczny, wkk to powrót do wiecznego koalicjanta PSL, tylko w innej konfiguracji. Bosak to jakieś nieporozumienie.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki