REKLAMA

Hołownia o ewentualnych rozmowach: Tusk musi najpierw poukładać PO

2021-07-05 20:47
publikacja
2021-07-05 20:47
Hołownia o ewentualnych rozmowach: Tusk musi najpierw poukładać PO
Hołownia o ewentualnych rozmowach: Tusk musi najpierw poukładać PO
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Donald Tusk musi najpierw zająć się sprawami PO, poukładać Platformę – ocenił lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, pytany o ewentualne rozmowy z p.o. przewodniczącym Platformy.

"Jak będzie o czym gadać, to na pewno Tusk zadzwoni do mnie albo ja zadzwonię do Tuska. Na razie wydaje się, że on musi poukładać Platformę" – powiedział Hołownia w poniedziałek w Polsat News. "Donald Tusk ma do mnie telefon, jak będzie chciał, może zadzwonić i się na taką rozmowę umówić" – dodał, przyznając, że on również ma numer do Tuska.

Według Hołowni Tusk "na razie komentuje" rzeczywistość, a musi zacząć "ją stwarzać". "Polityka – i on to wie doskonale, bo jest politykiem naprawdę wytrawnym - to nie jest komentowanie rzeczywistości, tylko to jest robienie, stwarzanie rzeczywistości" powiedział. "Jak zacznie stwarzać, to się pojawią realne światy, w których będzie można funkcjonować" – dodał.

Nawiązując do sobotniego wystąpienia Tuska zarzucił mu kreowanie manichejskiej wizji, w której "święte dobro walczy z absolutnym, metafizycznym złem". "Ja tęsknię za sprawnym państwem, a nie takim, które toczy święte wojny, bo mnie dżihady w polityce nie za bardzo kręcą" – stwierdził Hołownia. "Jak robimy metafizykę z polityki, to partie zamieniają się w kościoły, liderzy w mesjaszy, a życie ludzi często zmienia się w piekło" – dodał.

Na sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej Tusk mówił, że "dzisiaj zło rządzi w Polsce, wychodzimy na pole, żeby się bić z tym złem". Apelował, by walczyć z tym złem i "nie pytać o dodatkowe powody". Stwierdził też, że "dostaje furii", gdy rozmówca zastrzega, że "PiS jest zły, ale" ma też zasługi. "Bo to zło, które czyni PiS, jest tak ewidentne, bezwstydne i permanentne; ono się dzieje każdego dnia w każdej właściwie sprawie" – powiedział Tusk.

W sobotę Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego PO, Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz ustąpili ze stanowisk wiceprzewodniczących partii. Tusk i Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących i Tusk jako najstarszy wiekiem wiceszef partii od soboty pełni obowiązki przewodniczącego PO.(PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki