REKLAMA

Hołownia: Róża Thun dołącza do Polski 2050

2021-11-10 12:48, akt.2021-11-10 14:53
publikacja
2021-11-10 12:48
aktualizacja
2021-11-10 14:53
Hołownia: Róża Thun dołącza do Polski 2050
Hołownia: Róża Thun dołącza do Polski 2050
fot. Krystian Maj / / FORUM

Europosłanka Róża Thun dołącza do Polski 2050, dzięki temu ugrupowanie to obok koła w polskim parlamencie będzie miało także europosła - poinformował w środę lider Polski2050 Szymon Hołownia.

Hołownia ogłosił przyłączenie się Róży Thun do swej formacji na konferencji podczas środowej wizyty w Parlamencie Europejskim. Wcześniej Thun była europosłanką PO, z której wystąpiła w maju br.

Hołownia przypomniał, że Polska 2050 ma przedstawicieli w Sejmie, Senacie, a teraz "przyszedł czas by zająć miejsce w Parlamencie Europejskim". "Dołączamy do grupy Renew Europe, której nazwa jest tym, czym ta organizacja jaką jest UE potrzebuje" - zaznaczył Hołownia.

Przewodniczący frakcji Renew Europe (Odnówmy Europę) Stéphane Séjourné powiedział, że to bardzo ważny dzień dla jego frakcji, bo Polska 2050 i europosłanka Róża Thun będą wchodzić w skład tej grupy. "Dla Renew Europe to bardzo dobra wiadomość" - powiedział Séjourné. "Nasza reprezentacja w Unii Europejskiej jest coraz większa, Róża jest 99 osobą w naszej grupie, więc jesteśmy trzecią grupą w Parlamencie Europejskim" - dodał.

Hołownia stwierdził, że "to jest ten moment, w którym Unia Europejska musi się odnowić, żeby jeszcze sprawniej integrować europejskie państwa i budować naszą wspólną przyszłość". "Chcemy polityki, która mieści się nie w kategoriach kadencji, ale pokolenia" - dodał.

"Renew Europe jest nam najbliższa. Kultura polityczna i nadzieja, która z niej emanuje jest nam najbliższa" - uzasadniał wybór grupy.

Thun wyraziła radość z tego, że mogła wraz z Polską2050 przyłączyć się do tej grupy politycznej. "To jest rodzina polityczna, która będzie wzmacniać to, co robimy w Polsce w grupie Polska 2050" - powiedziała europosłanka. "Jestem przekonana, że wspólnie odnowimy Europę i odnowimy Polskę" - dodała Thun.

Renew Europe to frakcja w Parlamencie Europejskim, która powstała w 2019 r. Skupia ugrupowania centrowe i liberalne. Jest trzecią co do wielkości frakcją w PE. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (26)

dodaj komentarz
podatnik-
Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Fogelman( brak ofsett'u za F-16?)+ Tomasz Misiak(oskarżenie FAKT?)+Witold Drożdż(oskarżony-uniewinniony?) i czy z takiego zaplecza może wyjść = Niezależny Obywatelski Kandydat? na które Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej i do tego ten Kobosko z wyglądem rasowego komisarza politycznego? Jeszcze kilka miesięcy temu komisarz Kobosko, ładnie wyszedł z opresji pytania czy kusił Thun - ja nie, ciekawe co w takim razie tam komisarz robił? Oj kandydacie Hołownia zobaczcie jak na takich zrzutach wyszedł Kukiz, wszyscy ustawieni poza nim samym!

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
track
W platformie zbyt dużo chętnych do PE więc diluje u Hołowni
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
nazare
W końcu jacyś polscy europosłowie we frakcji liberałów. Nie zawsze się zgadzam z Panią Różą ale życzę powodzenia.
qonradx
Hehehe kolejny pozapartyjny figurant - ciepły kotlet wysmażony w TVN. Jeszcze troche a wice przewodniczacym tego jego "cyberpunku 2077" zostanie Grzegoż Schetyna albo Ewa Kopacz a Hołowania dalej będzie ze łzami w oczach opowiadał ze nie są Platformą XD. To jest gorsze niż PO bo dla PO rozkazy zapadają w Berlinie,Hehehe kolejny pozapartyjny figurant - ciepły kotlet wysmażony w TVN. Jeszcze troche a wice przewodniczacym tego jego "cyberpunku 2077" zostanie Grzegoż Schetyna albo Ewa Kopacz a Hołowania dalej będzie ze łzami w oczach opowiadał ze nie są Platformą XD. To jest gorsze niż PO bo dla PO rozkazy zapadają w Berlinie, dla Hołowni w biurze TVN XD
xxpp
Fajnie wam TVP mózg wyprało towarzyszu. Wystarczy nie pluć na Niemcy w każdym zdaniu, a juz jesteś sterowany przez Berlin. ;) Co z reparacjami, ja się pytam?
jkl777
GrzegoŻ? Witamy Polnego Wolaka.
1as
Następny integrator, sprzedawca Polski i innych państw narodowych na rzecz tego lewackiego molocha.
300_pala
Które państwa narodowe Białoruś ???

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki