Hołownia: Prezesem prezydenta nadal będzie Jarosław Kaczyński

Prezydent Andrzej Duda po maju nadal chce być prezydentem tylko zwolenników PiS - ocenił kandydat na prezydenta, dziennikarz Szymon Hołownia po konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Odpartyjnienie prezydentury to jedyna szansa na przywrócenie normalności - uważa Hołownia.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Kampanię ubiegającego się reelekcję prezydenta zainaugurowano w sobotę w Warszawie. Do jej przebiegu Hołownia odniósł się na Twitterze. "Po dzisiejszej konwencji PiS nie ma wątpliwości - PAD po maju nadal chce być prezydentem tylko zwolenników PiS. A prezesem prezydenta nadal będzie J. Kaczyński" - napisał.

"Polska to nie elektorat tej, czy innej partii" - podkreślił Hołownia. Jego zdaniem jedyną szansą na "przywrócenie normalności" jest "odpartyjnienie prezydentury".

Andrzej Duda podczas konwencji podkreślał m.in., że najważniejszym celem jego prezydentury i rządzącego obozu jest podniesienie się poziomu życia Polaków. Zapewniał także, że Polska powinna być dla każdego. Duda apelował też do kontrkandydatów o uczciwą kampanię i wzajemny szacunek.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, poza Dudą i Hołownią, kandydują: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.(PAP)

agzi/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 24 kris74keh

Za panem Hołownia może nie stoi pan prezes , ale oficer prowadzący. Wystarczy poczytać jakie orzeszki są w jego sztabie, żeby wiedzieć, że to kolejny królik z kapelusza tego samego układu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil