REKLAMA

Hollande: to ostatnia chwila na uniknięcie wojny

2015-02-07 12:35
publikacja
2015-02-07 12:35
Hollande: to ostatnia chwila na uniknięcie wojny
Hollande: to ostatnia chwila na uniknięcie wojny
fot. WITT/SIPA/ / / EastNews

Francois Hollande po powrocie z Moskwy do Francji stwierdził, że stoimy przed ostatnią szansą na uniknięcie wojny. W opiniach komentatorów dominuje sceptycyzm.

(fot. AP Photo/Alexander Zemlianichenko / EastNews)

Prezydent Francji zgodził się, że do chwili zawarcia porozumienia o zawieszeniu broni kwestia pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie jest bardzo niepewna. Jego zdaniem to ostatnia szansa na uniknięcie najgorszego scenariusza, czyli wojny.

Hollande dodał, że to, co się dzieje u bram Europy, dotyczy nas wszystkich. W ten sposób podkreślił, iż toczący się o półtora tysiąca kilometrów od Paryża konflikt jest groźny dla całego naszego kontynentu. Powiedział przy tym, że nie wierzy, iż Rosja chce się izolować od reszty świata.Tymczasem komentatorzy nie kryją swojego sceptycyzmu co do możliwości pokojowego zakończenia konfliktu. Pojawiają się opinie, że jedyną szansą dla Ukrainy jest utworzenie federacji, która wschodniej rusofilskiej części Ukrainy miałaby zapewnić autonomię nie tylko polityczną, ale i kulturową. Cytuje się słowa niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, że nie wiadomo, czy rozmowy na temat Ukrainy, przeprowadzone wczoraj w Moskwie, dadzą efekty.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/ab

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~endi
Co za szczyt obłudy , najpierw wysyłają broń do Rosji - choćby mistrale - a teraz martwią się o pokój ?
~jo18
Dlaczego podczas tych negocjacji nie przestrzega się "parytetów" ? Płeć, wyznanie, orientacja seksualna, strona związkowa, strona społeczna, strona rządowa i inne zdobycze myśli europejskiej, ułatwiłyby osiągnięcie porozumienia.Nasza delegacja w składzie...;)))) Sukces pewien!!!!!!!!
~Mapa
"toczący się o półtora tysiąca kilometrów od Paryża konflikt jest groźny dla całego naszego kontynentu" - czy Hollande mówił o protestach rolników i górników w Polsce?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~90-93
ławrow jak zacznie pić wódke ..to dalej przez 3 tygodnie nikt sie z nim nie dogada
~fred1
FSB i GRU to organizacje przestępcze , tak jak Duma i caly kacapski kram....
~max
Waldemar Pawlak nadawalby sie na negocjatora ze strony UE w rozmowach z putinem..ten ponadprzecietny intelekt, doświadczenie ,gestykulacja i mowa ciala...to gwarantowany sukces
~tadeusz
brawo PATRYJOTA .że nasz rząd jest na smyczy Amerykanów przyznał po pijaku SIkorski
~kon
chcialbys żeby był na smyczy ruskiej lub niemieckiej wole usa ale mam ich w dupe nie najada na nas
~tadeusz
Sasza chyba tvn 24 ogladasz i takie bzdury wypisujesz w tvn np. podaja ze szpital w Doniecku bombarduja seperatysci gdzie ich ranni żołnnierze są leczeni a w mieście ludność ich popiera

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki