REKLAMA

Holendrzy najchętniej wyjeżdżają na wakacje samochodem

2021-07-05 17:23
publikacja
2021-07-05 17:23
Holendrzy najchętniej wyjeżdżają na wakacje samochodem
Holendrzy najchętniej wyjeżdżają na wakacje samochodem
fot. Birgit Reitz-Hofmann / / Shutterstock

60 proc. holenderskich urlopowiczów zamierza dotrzeć do celu podróży własnym samochodem. Prawie połowa z nich (49 proc.) wybiera auto po to, by być elastycznym w przypadku jakichkolwiek zmian przepisów związanych z Covid-19.

Portal Independer opublikował w poniedziałek badania, z których wynika, że sześciu na dziesięciu mieszkańców Niderlandów wybiera się na wakacje własnym samochodem.

„Często zmieniające się przepisy dotyczące pandemii w różnych krajach Europy sprawiają, że wczasowicze rzadziej decydują się na podróż samolotem” – czytamy w komunikacie portalu.

„Osoby jadące autem czują się bardziej niezależne i mogą szybko się przemieścić w sytuacji np. zmiany kodu kraju na pomarańczowy lub czerwony” – uważa Bas Knopperts z Independera.

„Podróżujący samolotem nie mogą uciec od surowych, czasochłonnych i czasami frustrujących kontroli sanitarnych, a podróżujący swoim autem praktycznie nie muszą się nimi przejmować” – napisał dziennik „De Telegraaf”.

Gazeta cytuje turystów, którzy przyjechali do Włoch autem i ani razu nie musieli pokazywać negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. „Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, które musielibyśmy wydać na testy” – mówili dziennikowi urlopowicze.

Pandemia ma także wpływ na wybór kraju odpoczynku. Z badań Independera wynika, że najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych pozostają Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy. Coraz częściej Holendrzy wybierają też wyjazd do Polski.

„Mieszkańcy Niderlandów znów rezerwują wakacje w Polsce, najczęściej jadą własnym samochodem” – powiedziała PAP Barbara Simonse z biura turystycznego Simonse Tours w Amsterdamie. „Mam tyle rezerwacji, że pracuję od rana do nocy” – mówi Simonse.

Z badania portalu wynika, że 51 proc. ludzi w wieku od 18 do 34 lat zarezerwowało już letnie wakacje. W grupie wiekowej od 50 do 64 lat ten wskaźnik wynosi 34 proc.

W grupie osób powyżej 65. roku życia tylko 26 proc. zarezerwowało urlop letni. Jednocześnie Independer informuje, że popyt na ubezpieczenia podróżne wzrósł o 400 proc. w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki