Holandia odrzuciła żądanie Włoch ws. przyjęcia migrantów

Holandia odrzuciła w poniedziałek żądanie Włoch, by przyjęła 47 migrantów z noszącego holenderską banderę statku niemieckiej organizacji humanitarnej "Sea Watch 3", którego nie wpuszczono do Syrakuz na Sycylii. Statek krąży obecnie po morzu koło tego portu.

Nadzorujące politykę imigracyjną ministerstwo sprawiedliwości Holandii oświadczyło, że nie przyjmie żadnego migranta z "Sea Watch 3" do czasu, aż zawarte zostanie długoterminowe porozumienie na temat kryteriów odróżniania uchodźców od migrantów ekonomicznych.

"Osoby niemające tytułu do ochrony międzynarodowej trzeba będzie odsyłać natychmiast po przybyciu na europejskie granice. Bez wyraźnej perspektywy takiego strukturalnego rozwiązania Holandia nie będzie uczestniczyć w doraźnych przedsięwzięciach na rzecz zejścia ze statku" - głosi oświadczenie resortu.

Wicepremier Włoch i zarazem lider antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio zażądał konfiskaty statku "Sea Watch 3" i odesłania znajdujących się na nim migrantów do Holandii. Jak argumentował, Holandia musi ich przyjąć, gdyż statek nosi jej banderę. (PAP)

dmi/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil