REKLAMA

Holandia: protest przeciwko zwiększeniu wydobycia gazu

2022-01-15 23:31
publikacja
2022-01-15 23:31
Holandia: protest przeciwko zwiększeniu wydobycia gazu
Holandia: protest przeciwko zwiększeniu wydobycia gazu
fot. Michael Kooren / / Reuters

Jak informuje policja 10 tys. ludzi z pochodniami demonstrowało w sobotę wieczorem w Groningen na północy kraju przeciwko rządowym planom zwiększenia wydobycia gazu z lokalnego złoża.

Centrum stolicy prowincji rozbłysło w sobotni wieczór tysiącami pochodni niesionych przez mieszkańców, którzy czują się, jak informują media, lekceważeni przez rząd w Hadze.

Jak relacjonuje portal NOS protestujący przypominają, że rząd zobowiązał się do zakończenia eksploatacji złoża w 2022 r., ze względu na częste trzęsienia ziemi w rejonie wydobycia. Natomiast teraz zamierza je podwoić.

Tydzień temu gabinet poinformował, że w związku z zapotrzebowaniem na gaz z Niemiec, konieczne będzie zwiększenie wydobycia w Groningerveld znajdującym się niedaleko Groningen.

Z informacji przesłanej posłom wynika, że początkowo planowano wydobycie 3,9 mld metrów sześciennych, a obecnie konieczne będzie jego zwiększenie do 7,6 mld.

Jak informuje NOS Holandia ma długoterminowy kontrakt z Niemcami, który wygaśnie dopiero pod koniec dekady. Na mocy tej umowy Niderlandy są zobowiązane do dostarczania gazu do około 5 milionów gospodarstw domowych w północnych i zachodnich Niemczech.

W środę rada prowincji sprzeciwiła się dodatkowemu wydobyciu surowca i zażądała, aby gabinet ostatecznie określił, kiedy zakończy się eksploatacja złoża.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (8)

dodaj komentarz
jenak
Kto sponsoruje protest?

Dziecko w przedszkolu powinno wiedzieć.
max5000
Zachód może naginać prawo bo to tzw. stare demokracje. W Niemczech sędziów wybierają ministrowie sprawiedliwości krajów związkowych i jest to zgodne z prawem unijnym. Nie mają zadnego KRS jak w Polsce. Ale gdyby w Polsce minister Ziobro wybierał sędziów to byłaby afera na całą Europę i dyskusja na forum UE o brak praworządnosci w Polsce.
janoz_lobolotorant
jest chyba różnica między wyborem sędziów przez ministrów krajów związkowych a wyborem sędziów przez jednego ministra
and00 odpowiada janoz_lobolotorant
Niesamowita :)))
Dobry, po obiedni ubaw
Dziękuję
sel
Pajacu Ministrowie wybierają ale tylko z tych wskazach przez środowisko sędziowskie ,a nie na swoje widzimisie ,żeby ich przekręty nie były sądzone.
sel odpowiada sel
wskazanych i zatwierdzonych przez środowisko sędziowskie w tym oczywiście z najwyższą wiedzą doświadczeniem i egzaminami wszelakimi , a nie swoje gumisie ..
itso_sprzezenie
którym ludziom bo sobie na pewno :D

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki