REKLAMA

Hiszpania: za emigrantów zagłosują ochotnicy

2015-12-15 13:04
publikacja
2015-12-15 13:04
fot. iStockphoto / iStockphoto

W niedzielnych wyborach do hiszpańskiego parlamentu za emigrantów, którzy z przyczyn biurokratycznych nie będą mogli głosować, zagłosują ochotnicy. Organizacja pozarządowa Marea Granate kontaktuje zamieszkałych za granicą Hiszpanów z osobami, które nie zamierzały wziąć udziału w wyborach.

Pomysłodawca - organizacja pozarządowa reprezentująca emigrantów nazywa się Marea Granate - bordowy przypływ morza - bo taki kolor mają hiszpańskie paszporty.

Odkąd w Hiszpanii rozpoczął się kryzys, w poszukiwaniu pracy wyjechało ponad pół miliona osób. Jednak odsetek głosujących spadł wśród tej grupy z 30 do 5 procent. Przyczyną są utrudnienia biurokratyczne. "Zgodnie z prawem, czas przesłania kart do głosowania i odesłania ich z powrotem nie może przekroczyć ośmiu dni. To za mało" - narzeka mieszkająca w Norwegii Hiszpanka.

Dlatego Marea Granate rozpoczęła akcję pod hasłem: "Chcę głosować, a nie mogę. Ty możesz, ale nie chcesz. Pomóż mi". Na apel emigrantów odpowiedziało 2300 osób. Wciąż trwają poszukiwania ponad ośmiu tysięcy ochotników.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/mg/ab

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~AP
Obecny rząd zdaje sobie z tego sprawę, że osoby, które wyjechały za granicę nie są zwolennikami PP dlatego w ich interesie jest by karty do głosowania nie doszły na czas...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki