REKLAMA

Hiszpania wprowadza czeki opałowe dla najuboższych

2021-10-27 12:50
publikacja
2021-10-27 12:50
Hiszpania wprowadza czeki opałowe dla najuboższych
Hiszpania wprowadza czeki opałowe dla najuboższych
fot. Alexandros Michailidis / / Shutterstock

W związku z drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej władze Hiszpanii wprowadziły dopłatę opałową w formie czeków dla najuboższych. Ich wysokość będzie uzależniona od zamożności rodziny i liczby osób mieszkających w gospodarstwie domowym.

Jak poinformował w środę dziennik “La Razon”, średnia wartość czeku opałowego wyniesie 90 euro na miesiąc. Wskazał, że w przypadku najbiedniejszych rodzin jego wysokość może dojść do 124 euro. Wartość dopłaty uzależniona będzie też od średnich temperatur powietrza w poszczególnych regionach kraju.

Wprowadzenie czeku opałowego ogłosiła we wtorek minister ds. ekologii i demografii Teresa Ribera. Wyjaśniła, że został on już zatwierdzony na mocy rządowego dekretu, a jego wypłacanie rozpocznie się w grudniu 2021 r.

Ribera, która w środę udała się do Algierii z pilną wizytą dotyczącą zażegnania kryzysu energetycznego, wskazała, że w ostatnich dniach gabinet Pedro Sancheza podejmuje szereg działań służących obniżeniu rekordowych cen energii elektrycznej.

Władze Hiszpanii spodziewają się, że w środę średnia cena 1 MWh przekroczy poziom 226 euro, co oznacza, że będzie ponad czterokrotnie wyższa w porównaniu z takim samym dniem przed rokiem.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
lampeduza
Socjalistyczni politycy (obecnie prawie wszyscy) nadrukowali banknotów, doprowadzili do zerowych % więc mamy inflację, ceny wystrzeliły. Oj, jakie zaskoczenie: jeśli nadrukuje się banknotów to będzie inflacja? To ciemny lud, który głosował na socjalistów rozdających nic nie zarobi a jeszcze dołoży? To jednak dobrobyt Socjalistyczni politycy (obecnie prawie wszyscy) nadrukowali banknotów, doprowadzili do zerowych % więc mamy inflację, ceny wystrzeliły. Oj, jakie zaskoczenie: jeśli nadrukuje się banknotów to będzie inflacja? To ciemny lud, który głosował na socjalistów rozdających nic nie zarobi a jeszcze dołoży? To jednak dobrobyt bierze się z pracy a nie z jałmużny? jakie to zaskakujące!
bha
Cóż... Tak,, godnie zarabiają'' na rynku w większości %, że przy rosnącej coraz mocniej inflacji wzroście cen w tym energi, gazu, paliw oraz wszelakich opłat niestety coraz więcej osób będzie zmuszona korzystać z owych czeków.Demokapitalim żerujący, wyzyskujący i zadłużający coraz mocniej! . Niestety.
wnr
Wygląda na to, że to jednak komuniści wygrali wojnę domowa w Hiszpanii, ciekawe czy im tez wprowadzą stopnie zasilania i kartki na mięso?
marekpoznan
Oczywiście że będą kartki na mięso, bez kartek tylko robaki kupisz.
bialy_kruk
Proponuje jeszcze wprowadzić minimalny balans na koncie gdzie pastwo będzie automatycznie uzupełniało leżeli spadnie np poniżej 1000 ojro.
To rozwiąże każdy problem i taki mało zamożny będzie mógł kupić opał,zapłacić za czynsz itp itd.
apolonia
pięknie uPOdlają biedniejsze panstwa zachodu.... dlatego tak kwiczą jak im bogatsi zagrają.... a ty ciesz się ze 100 euro zaPOmogi i bądz wdzieczny Panu
bha
Demokapitalizm coraz mocniej od lat żerujący, wyzyskujący i zadłużający coraz większą masę krajów i społeczeństw!!! . Niestety
marekpoznan
Super, wkrótce dochód gwarantowany bo bez łaskawości państwa sobie nie poradzimy na tym świecie! Witamy w komuniźmie!
rafaello84
przeciez w Hiszpanii juz funkcjonuje dochod gwarantowany

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki