REKLAMA

Hiszpania: nielegalny imigrant oddaje znalezionych 16 tys. euro

2014-12-10 21:17
publikacja
2014-12-10 21:17
fot. iStockphoto / Thinkstock / Thinkstock

W Sewilli, na południu Hiszpanii, nielegalny imigrant oddał policji znaleziony na ulicy neseser z 16 tysiącami euro. Mężczyzna utrzymuje się ze sprzedaży kierowcom chusteczek higienicznych na jednym ze skrzyżowań miasta, a popołudniami studiuje medycynę.

Kiedy Pedro, 35-letni Nigeryjczyk, sprzedawał chusteczki zauważył, że na dachu samochodu, który zatrzymał się na światłach, leży neseser. Auto ruszyło i walizka spadła na ziemię. Po jej otwarciu mężczyzna znalazł w niej ponad 3 tysiące euro w gotówce, 6 czeków na 13 tysięcy euro, telefon komórkowy i firmowe dokumenty. To dzięki nim policja ustaliła dane właściciela zguby, kiedy Pedro wręczył patrolowi neseser z zawartością. - To nie były moje pieniądze. Jestem zadowolony z tego, co mam. Nigdy nie wyciągnąłbym ręki po obce mienie - zapewnia.

W ramach wdzięczności dla Pedra, na skrzyżowanie, gdzie pracuje, przyjeżdżają teraz kierowcy z drugiej części miasta, żeby kupić chusteczki. Nigeryjczyka odnalazł też właściciel nesesera. Pedro przyjął podziękowanie, ale nie pieniądze, bo twierdzi, że mu się nie należą.


Informacyjna AgencjaRadiowa/EwaWysocka-Barcelona/dw

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~inaltro
I takim właśnie faktem, można odzyskać wiarę w człowieka !!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki