Hiszpania: nielegalny imigrant oddaje znalezionych 16 tys. euro

W Sewilli, na południu Hiszpanii, nielegalny imigrant oddał policji znaleziony na ulicy neseser z 16 tysiącami euro. Mężczyzna utrzymuje się ze sprzedaży kierowcom chusteczek higienicznych na jednym ze skrzyżowań miasta, a popołudniami studiuje medycynę.

Kiedy Pedro, 35-letni Nigeryjczyk, sprzedawał chusteczki zauważył, że na dachu samochodu, który zatrzymał się na światłach, leży neseser. Auto ruszyło i walizka spadła na ziemię. Po jej otwarciu mężczyzna znalazł w niej ponad 3 tysiące euro w gotówce, 6 czeków na 13 tysięcy euro, telefon komórkowy i firmowe dokumenty. To dzięki nim policja ustaliła dane właściciela zguby, kiedy Pedro wręczył patrolowi neseser z zawartością. - To nie były moje pieniądze. Jestem zadowolony z tego, co mam. Nigdy nie wyciągnąłbym ręki po obce mienie - zapewnia.

W ramach wdzięczności dla Pedra, na skrzyżowanie, gdzie pracuje, przyjeżdżają teraz kierowcy z drugiej części miasta, żeby kupić chusteczki. Nigeryjczyka odnalazł też właściciel nesesera. Pedro przyjął podziękowanie, ale nie pieniądze, bo twierdzi, że mu się nie należą.


Informacyjna AgencjaRadiowa/EwaWysocka-Barcelona/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~inaltro

I takim właśnie faktem, można odzyskać wiarę w człowieka !!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil