REKLAMA

30 min. na kawę, 1,5 godz. na obiad. Hiszpańskie kawiarnie i restauracje wprowadzają limity czasowe

2022-08-05 14:35
publikacja
2022-08-05 14:35
30 min. na kawę, 1,5 godz. na obiad. Hiszpańskie kawiarnie i restauracje wprowadzają limity czasowe
30 min. na kawę, 1,5 godz. na obiad. Hiszpańskie kawiarnie i restauracje wprowadzają limity czasowe
fot. BearFotos / / Shutterstock

Coraz więcej kawiarni i restauracji w Hiszpanii ogranicza czas korzystania przez konsumentów ze stolików w celu zwiększenia rentowności. Klienci, którzy proszą tylko o coś do picia lub drobną przekąskę mogą zajmować stolik do pół godziny, natomiast zamawiający obiad lub kolację mają czas na konsumpcję do 1,5 godziny.

Sytuacja dotyczy zwłaszcza stolików w tzw. ogródkach.

Umożliwianie klientom długiego zajmowania stolików przy małej konsumpcji nie jest rentowne dla restauracji zwłaszcza w lecie, kiedy przychodzi dużo turystów. Dodatkowo należy ograniczyć czas oczekiwania przez nich na wolny stolik ze względu na panujące upały - tłumaczą właściciele restauracji, cytowani w piątek przez dziennik „La Razon”. Kiedy skończy się sezon turystyczny i napływ klientów spadnie, placówki będą mogły sobie pozwolić na wielogodzinne pogawędki przyjaciół tylko przy kawie czy piwie.

Jednak ze strony konsumentów pojawiły się wątpliwości co do legalności praktyki ograniczania czasu konsumpcji w restauracjach. Dyrektor organizacji ochrony konsumentów (Facua) Ruben Sanchez wyjaśnił w rozmowie z telewizją publiczną, że podjęcie takich środków może być legalne, jeżeli klient zostanie o tym poinformowany odpowiednio wcześniej lub jeżeli w lokalu znajduje się w widocznym miejscu tabliczka informacyjna.

Kluczowym czynnikiem jest także czas obsługi - podkreślił Sanchez. Nie byłoby zgodne z prawem, gdyby klient długo czekał na obsłużenie i został zmuszony do zwolnienia stolika - wyjaśnił szef Facua.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
m00zyk
Chore. Ale rynek zweryfikuje. Ja bym takich cwaniaczków zbojkotował.
aquariuss
Jest w tym sens. Niejednokrotnie spotkałem się z nastolatkami okupującymi popularne kawiarnie ze szklanką wody, coli lub soku. Siedząc godzinami z telefonem w ręku,zaznaczając na Instagramie, FB, swój pobyt w danym miejscu.
bha
Niedługo toalety będą na czas bo rentowość / zachłanność tego będzie wymaga..Brak słów
itso_rozszczepici_umysl
jedni się zabijają a inni odganiają

u kogo szukać jakości ?
prs
Znalazl sie.. kursant.. - fotel-lodowka-kibel..

Przelozyl na "swoj swiat"..

..kiblany specjalista..

lol..

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki