Hilton planuje otwarcie 9 nowych hoteli w Polsce w najbliższych latach

Hilton planuje otwarcie w Polsce 9 nowych hoteli w różnych miastach, poinformował Hilton WorldWide.

DoubleTree by Hilton we Wrocławiu
DoubleTree by Hilton we Wrocławiu (Materiały dla mediów)

"W sierpniu Hilton WorldWide ogłosił, że w Gdańsku i Lublinie powstaną hotele marki Hampton by Hilton. W najbliższych latach firma ma planach otwarcie w naszym kraju 9 hoteli różnych swoich marek" - czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu Hilton dokonał oficjalnego otwarcia działającego od sierpnia DoubleTree by Hilton we Wrocławiu. Najnowszy obiekt to pierwszy na Dolnym Śląsku, czwarty w Polsce i 73 hotel tej marki w Europie.

Łącznie z wrocławskim hotelem Hilton WorldWide ma 14 hoteli w Polsce.

Bałtyk przeżył oblężenie

Strach przed terroryzmem sprawił, że w tym roku turyści chętniej wybierali wypoczynek nad polskim morzem. Hotelarze podsumowują zyski.

Boom nad polskim morzem to w dużej mierze efekt zagrożenia zamachami terrorystycznymi w popularnych kurortach zagranicznych.

"To zadziałało na turystów krajowych, którzy w większości wybrali wypoczynek w Polsce, głównie w pasie nadmorskim" - mówi Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W 2015 roku województwo pomorskie odwiedziło około 8,5 mln turystów z kraju i zagranicy. W tym roku odwiedzi je 9 mln turystów.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w czerwcu i lipcu liczba turystów w obiektach noclegowych liczących powyżej dziesięciu miejsc wzrosła o 600 tys., a liczba udzielonych noclegów - o 2 mln w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Dobry sezon potwierdzają dane Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Pomorskiego Instytutu Naukowego im. prof. Brunona Synaka: od czerwca do sierpnia Gdańsk odwiedziło o ok. 15 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Większy ruch odnotowano też m.in. na sopockim molo. Liczba odwiedzających przekroczyła milion - to najlepszy wynik od 25 lat.

(PAP)sp/
ISBNews

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 ~Karllos

ciekawe dla kogo te hotele... chyba dla garstki polskich top menadżerów i zagranicznych biznesmenów.... bo raczej nie dla "zwykłych" obywateli tego kraju

! Odpowiedz
0 8 ~bob

Hampton by HIlton to akurat hotele ze średniej półki

! Odpowiedz
0 2 ~Karllos odpowiada ~bob

dokładnie hotel ze średniej półki.... tylko ceny mają z wysokiej.... pokój dla jednej osoby w warszawie na 4 dni.... minimum 2000 tyś :) faktycznie 500 zł za dobę ... dopasowanie na "średnie" polskie zarobki

! Odpowiedz
3 2 ~RICO

Ty obywatelu masz odnosić wrażenie,że polskiej śmietanki biznesowej przybywa i może sobie juz pozwolić na ten standard to po pierwsze,po drugie przybywa drenującego kraj zagranicznego biznesu,który potrzebuje odpowiedniego standardu dla swej egzystencji,i po trzecie system finansowy łudzi się,że te inwestycje pozwolą im dobrze zarobić na inwestorach !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Sosnowczyk

Zróbcie hotel Hilton w Sosnowcu :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 1,82% 0,56
2020-01-22 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil