Henryka Bochniarz prezesem Boeinga na Europę Środkowo-Wschodnią

Henryka Bochniarz została mianowana prezesem Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Będzie reprezentować ten amerykański koncern lotniczy i koordynować działania w Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Węgrzech, Kosowie, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii. Regionalne biuro Boeinga będzie miało siedzibę w Warszawie.

Henryka Bochniarz mówi, że do podjęcia tego wyzwania skłoniła ją chęć spowodowania, by decyzje dotyczące kooperacji produkcyjnej dotyczyły w większej mierze Polski.

Henryka Bochniarz jest od siedmiu lat prezydentem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jest również wiceprzewodniczącą Trójstronnej Komisji do spraw społeczno-gospodarczych oraz Komitetu Dobrych Praktyk. Bochniarz jest również wiceprezydentem UNICE, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej.

Henryka Bochniarz ukończyła Wydział handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej, jest doktorem ekonomii, była stypendystką Fundacji Fulbrighta. W latach 1985-1987 wykładała na uniwersytecie stanowym w Minnesocie.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil