Handlowa hybryda powstała w Polsce

19.04. Warszawa (PAP/media) - W Gdańsku powstał pierwszy w Polsce nowy typ parku handlowego będącego połączeniem outletu z centrum handlowym - informuje "Puls Biznesu".

Jest nim otwarty właśnie przez firmę Liebrecht & WooD Morski Park Handlowy. To drugi taki obiekt po otwartym w 2008 r. West Parku w Bukareszcie.

W skład gdańskiego parku o łącznej powierzchni ponad 86 tys. m kw. wchodzą: istniejące od 2005 r. centrum wyprzedażowe Fashion House Outlet Centre i oddana niedawno do użytku galeria handlowa wraz z marketem OBI i hipermarketem Carrefour. Pod koniec 2012 r. dojdą jeszcze duże powierzchnie handlowe, stacja benzynowa, myjnia samochodowa i restauracja dla kierowców. Całkowita wartość inwestycji ok. 90 mln euro.

Więcej w "Pulsie Biznesu". (PAP)

sto/Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kart

Z tego, co wiem, to od paru lat (chyba trzech) coś takiego (czyli outlet + carrefour + castorama + stacja benzynowa + galeria m.in. z Empikiem) istnieje we Wrocławiu pod nazwą Futura Park. Podobne centrum jest chyba również w Poznaniu. Więc redaktorom proponowałbym trochę więcej ostrożności w ogłaszaniu, że coś jest pierwsze...

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne