Hamowanie Amber Gold

Przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą, które odbyło się 5 listopada, miało zakończyć jej prace. Ogłoszenie raportu miało nastąpić pod koniec listopada lub na początku grudnia, jednak wbrew obietnicy raportu nie poznamy w tym roku - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

"Mamy czas do końca kadencji Sejmu" - powiedział "RP" wiceszef komisji, poseł PiS Jarosław Krajewski.

"Być może podczas formułowania treści raportu posłowie będą chcieli kogoś wezwać na przesłuchanie. Dyskusja trwa" - dodał Krajewski.

Gazeta pisze również, że przesłuchany może zostać mec. Łukasz D., bliski współpracownik Marcina P. prezesa Amber Gold, który w listopadzie usłyszał zarzuty prania brudnych pieniędzy ze spółki.

Dziennik przywołał także wypowiedź członka komisji, posła PO Krzysztofa Brejzy. " PiS-owscy członkowie komisji czekają na polityczne decyzje góry, czyli samego Jarosława Kaczyńskiego. Ta komisja to pałka polityczna" - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Brejza.

mro/ godl/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 wujeksasza

trwają negocjacje z potencjalnym świadkiem. żeby mówił to co mu każą w zamian za nagrodę. fałszywy świadek to ich ulubiony numer. wystarczy mieć kogoś na kogo się ma haki lub coś dać w zamian. stołek, kasę, zmniejszenie wyroku. ten kanciarz mecenas jest idealny puszczą go jak będzie mówił i robił czego chcą. z tym od podsłuchów było podobnie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 jes

Będzie druga smoleńska, na lata aż do wyborów i kolejnych.

! Odpowiedz
20 65 inwestor-gpw

Czyżby w PIS już trzęśli tyłkami?? Jeżeli przegrają wybory to komisja ds. Get Back będzie jako pierwsza. A skala jest nieporównywalna GetBack 5,4mld vs AGold 0,84mld. Być może zakiełkowała myśl, "my wam teraz odpuścimy, to wy nam potem odpuścicie".

! Odpowiedz
15 61 marcin321

Raczej czekają na odpowiedni moment, albo bliżej wyborów albo w razie wybuchu jakiejś innej aferki będzie czym ją przykryć w TV

! Odpowiedz
17 52 dziadek_mroz

Raczej czekają na okres przed wyborami parlamentarnymi aby można było bić pianę nad PO i przypominać moherowym pisiorkom co im straszny Tusk zrobił i jak zmuszał ich do noszenia zaskórniaków do AG. Przed wyborami. Pani Wasserman i jej podobni będą się promować jak przed wyborami samorządowymi. Najważniejsze będzie gonienie króliczka

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil