Hakerzy na usługach Morawieckiego

Ministerstwo Finansów jest partnerem maratonu informatycznego w Krakowie. W imprezie pod nazwą hackathon uczestniczyć ma ponad 2 tys. programistów z całego świata; resort chciałby wykorzystać ich umiejętności w uszczelnianiu systemu podatkowego - podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Ulises Ruiz Basurto / Reuters)

"Jesteśmy otwarci na rozwiązania prezentowane przez najlepszych specjalistów z całego świata dotyczące uszczelnienia systemu podatkowego. Chcemy pokazać im, że praca w MF jest pełna wyzwań i ucieszy najzdolniejszych, chcących na co dzień rozwiązywać hackathonowe zadania" - powiedział w rozmowie z "DGP" wiceminister finansów Paweł Gruza.

Dwudniowy hackathon odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Obok ministerstwa, oficjalnym partnerem imprezy są miasto Kraków i Google Developers.

Jak pisze "DGP" ministerstwo zamierza postawić przed informatykami zadanie konkursowe i liczy na "rozwiązania pomagające wyśledzić karuzele vatowskie". Na zwycięzców czeka nagroda finansowa i być może oferta dalszej współpracy z ministerstwem.

Jak wskazuje dziennik, Polska nie byłaby pionierem w takich działaniach - amerykańskie FBI czy brytyjski MI5 już wykorzystują wiedzę hakerów do walki z przestępcami.(PAP)

js/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 41 zirex

I bardzo dobrze, już od dawno temu o tym pomyślałem by taka "oragnizacje" hakerską utworzyć i wspomagać się nią w różnych sprawach śledczych i nie tylko. W końcu na to wpadli :)

! Odpowiedz
10 25 doradca-praktyk

Wybitni specjaliści powinni pracować za dobre pieniądze dla dobra POLSKI.

! Odpowiedz
6 48 3morza

To powinni zawczasu zastanowić się, co robić z ludźmi, którzy z różnych względów przestaną dla nich pracować, a będą posiadali wiedzę na rozmaite, ciekawe tematy.

! Odpowiedz
24 15 glos_rozsadku

czyli będą się włamywać do komputerów firm i sprawdzać czy nie mataczą?!!!

! Odpowiedz
3 22 hairy_portier

Nie, będą poszukiwać wzorców działań na bazie hurtowni danych MF. Być może uda się wykryć też inne wzorce, prania kasy, działalności szpiegowskiej czy też z drugiej strony wysp efaktywności. które należy wspierać w rozwoju.

! Odpowiedz
0 6 glos_rozsadku odpowiada hairy_portier

no to to nie jest hakerka tylko uczenie maszynowe.

! Odpowiedz
11 46 rekin1986

Widać , że ma głowę na karku ktoś kto kończył MBA to nie jest pierwszy lepszy wykształciuch z papierkiem tylko ze zdolnościami analitycznymi oraz myśleniem perspektywicznym

Ktoś kto był prezesem banku przez ponad 10 lat i premię wynikową otrzymywał wyższą niż podstawę zasadniczą otrzymywał ją nie bez powodu

Dla osoby która potrafi obracać miliardami nieważne w jakiej walucie zarządzanie budżetem państwa to żadna filozofia robi się to tak samo jak w banku tylko bez dżwigni finansowej na zasadzie ilość kredytów wyższa od ilości depozytów grunt by nota odsetkowa plus prowizje pokrywały depozyty resztę można dopisać

Poprzedni ministrowie od roku 1989 to byli ministrowie z poprzedniej epoki którzy do dzisiejszej ekonomi się kompletnie nieprzygotowani zwłaszcza w dobie informatyzacji gdzie nie jeden poprzedni minister miał problemy z obsługą komputera

W czasach gdzie przepływ informacji jest z prędkością światła trzeba liczyć się z tym że władza może patrzeć obywatelowi na ręce bez jego wiedzy to nie czasy gdzie SB miała ograniczone możliwości rozpoznawcze

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 kurzepietiewicz

Głowę na karku ma jak każdy.Jeśli studiuje się historię to na pewno nie ma się ochoty na naukę przedmiotów ścisłych.Po półrocznym MBA jest się od razu wybitnym ekonomistą?W WBK był twarzą dla banku,właściwie dzięki staremu.W tym banku nie podjął samodzielnie żadnej decyzji.Premię dostawał bo nigdy się nie sprzeciwiał.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 8 borma

Co maja hakerzy do uszczelniania systemu podatkowego? Czysta paranoja. Czy maja sie na zlecenie MF wlamywac do prywatnych i firmowych komputerow? I tak nie na wiele sie to zda. Kto zechce oszkapic panstwo i tak znajdzie na to sposob. Jest wiele innych metod niekoniecznie zwiazanych z lamaniem prawa. No ale przeciez mamy partia Prawo itd. ktorej chyba na sercu lezy lamanie prawa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 glos_rozsadku

chyba, że to niefortunne określenie na analityków od uczenia maszynowego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.