REKLAMA

Hakerzy na usługach Morawieckiego

2017-09-20 07:15
publikacja
2017-09-20 07:15

Ministerstwo Finansów jest partnerem maratonu informatycznego w Krakowie. W imprezie pod nazwą hackathon uczestniczyć ma ponad 2 tys. programistów z całego świata; resort chciałby wykorzystać ich umiejętności w uszczelnianiu systemu podatkowego - podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

/ fot. Ulises Ruiz Basurto / Reuters

"Jesteśmy otwarci na rozwiązania prezentowane przez najlepszych specjalistów z całego świata dotyczące uszczelnienia systemu podatkowego. Chcemy pokazać im, że praca w MF jest pełna wyzwań i ucieszy najzdolniejszych, chcących na co dzień rozwiązywać hackathonowe zadania" - powiedział w rozmowie z "DGP" wiceminister finansów Paweł Gruza.

Dwudniowy hackathon odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Obok ministerstwa, oficjalnym partnerem imprezy są miasto Kraków i Google Developers.

Jak pisze "DGP" ministerstwo zamierza postawić przed informatykami zadanie konkursowe i liczy na "rozwiązania pomagające wyśledzić karuzele vatowskie". Na zwycięzców czeka nagroda finansowa i być może oferta dalszej współpracy z ministerstwem.

Jak wskazuje dziennik, Polska nie byłaby pionierem w takich działaniach - amerykańskie FBI czy brytyjski MI5 już wykorzystują wiedzę hakerów do walki z przestępcami.(PAP)

js/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
clucky
Tytuł tego artykułu to oszustwo, żeby zwabić czytelników - w artykule chodzi o informatyków analityków/programistów, a nie hakerów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hackathon
Hackathon (czasem maraton projektowania lub hackaton) – wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane
Tytuł tego artykułu to oszustwo, żeby zwabić czytelników - w artykule chodzi o informatyków analityków/programistów, a nie hakerów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hackathon
Hackathon (czasem maraton projektowania lub hackaton) – wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem[1]. Hackathony odbywają się w krótkim czasie, zazwyczaj na przestrzeni dnia lub weekendu. Zadanie do wykonania ogłaszane jest w dniu rozpoczęcia konkursu. Podczas oceniania pod uwagę brana jest wyłącznie praca wykonana podczas trwania wydarzenia.
borma
Co maja hakerzy do uszczelniania systemu podatkowego? Czysta paranoja. Czy maja sie na zlecenie MF wlamywac do prywatnych i firmowych komputerow? I tak nie na wiele sie to zda. Kto zechce oszkapic panstwo i tak znajdzie na to sposob. Jest wiele innych metod niekoniecznie zwiazanych z lamaniem prawa. No ale przeciez mamy partia Prawo Co maja hakerzy do uszczelniania systemu podatkowego? Czysta paranoja. Czy maja sie na zlecenie MF wlamywac do prywatnych i firmowych komputerow? I tak nie na wiele sie to zda. Kto zechce oszkapic panstwo i tak znajdzie na to sposob. Jest wiele innych metod niekoniecznie zwiazanych z lamaniem prawa. No ale przeciez mamy partia Prawo itd. ktorej chyba na sercu lezy lamanie prawa.
glos_rozsadku
chyba, że to niefortunne określenie na analityków od uczenia maszynowego.
rekin1986
Widać , że ma głowę na karku ktoś kto kończył MBA to nie jest pierwszy lepszy wykształciuch z papierkiem tylko ze zdolnościami analitycznymi oraz myśleniem perspektywicznym

Ktoś kto był prezesem banku przez ponad 10 lat i premię wynikową otrzymywał wyższą niż podstawę zasadniczą otrzymywał ją nie
Widać , że ma głowę na karku ktoś kto kończył MBA to nie jest pierwszy lepszy wykształciuch z papierkiem tylko ze zdolnościami analitycznymi oraz myśleniem perspektywicznym

Ktoś kto był prezesem banku przez ponad 10 lat i premię wynikową otrzymywał wyższą niż podstawę zasadniczą otrzymywał ją nie bez powodu

Dla osoby która potrafi obracać miliardami nieważne w jakiej walucie zarządzanie budżetem państwa to żadna filozofia robi się to tak samo jak w banku tylko bez dżwigni finansowej na zasadzie ilość kredytów wyższa od ilości depozytów grunt by nota odsetkowa plus prowizje pokrywały depozyty resztę można dopisać

Poprzedni ministrowie od roku 1989 to byli ministrowie z poprzedniej epoki którzy do dzisiejszej ekonomi się kompletnie nieprzygotowani zwłaszcza w dobie informatyzacji gdzie nie jeden poprzedni minister miał problemy z obsługą komputera

W czasach gdzie przepływ informacji jest z prędkością światła trzeba liczyć się z tym że władza może patrzeć obywatelowi na ręce bez jego wiedzy to nie czasy gdzie SB miała ograniczone możliwości rozpoznawcze
kurzepietiewicz
Głowę na karku ma jak każdy.Jeśli studiuje się historię to na pewno nie ma się ochoty na naukę przedmiotów ścisłych.Po półrocznym MBA jest się od razu wybitnym ekonomistą?W WBK był twarzą dla banku,właściwie dzięki staremu.W tym banku nie podjął samodzielnie żadnej decyzji.Premię dostawał bo nigdy się nie Głowę na karku ma jak każdy.Jeśli studiuje się historię to na pewno nie ma się ochoty na naukę przedmiotów ścisłych.Po półrocznym MBA jest się od razu wybitnym ekonomistą?W WBK był twarzą dla banku,właściwie dzięki staremu.W tym banku nie podjął samodzielnie żadnej decyzji.Premię dostawał bo nigdy się nie sprzeciwiał.
glos_rozsadku
czyli będą się włamywać do komputerów firm i sprawdzać czy nie mataczą?!!!
hairy_portier
Nie, będą poszukiwać wzorców działań na bazie hurtowni danych MF. Być może uda się wykryć też inne wzorce, prania kasy, działalności szpiegowskiej czy też z drugiej strony wysp efaktywności. które należy wspierać w rozwoju.
glos_rozsadku odpowiada hairy_portier
no to to nie jest hakerka tylko uczenie maszynowe.
3morza
To powinni zawczasu zastanowić się, co robić z ludźmi, którzy z różnych względów przestaną dla nich pracować, a będą posiadali wiedzę na rozmaite, ciekawe tematy.
zirex
I bardzo dobrze, już od dawno temu o tym pomyślałem by taka "oragnizacje" hakerską utworzyć i wspomagać się nią w różnych sprawach śledczych i nie tylko. W końcu na to wpadli :)

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki