Hakerzy dobrali się do CCleanera. 2 mln użytkowników mogło paść ofiarą cyberataku

Nawet dwa miliony użytkowników korzystających z oprogramowania do optymalizacji komputerów CCleaner mogło paść ofiarą hakerów. Jak donosi agencja Reuters, wersje CCleanera opublikowane w sierpniu zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.

CCleaner to popularny program do optymalizacji i czyszczenia komputerów oraz smartfonów. Co tydzień instaluje go na swoich urządzeniach ponad 5 milionów osób. Został napisany przez firmę Piriform, która w lipcu została przejęta przez Avasta. Wówczas z CCleanera korzystało 130 mln użytkowników.

(YAY Foto)

Firma Piriform potwierdziła, że dwie aktualizacje wypuszczone w sierpniu zostały zainfekowane przez hakerów. Są to programy: CCleaner oznaczony numerem v5.33.6162 i CCleaner Cloud o numerze v1.07.3191. Obie wersje zawierały oprogramowanie, które bez wiedzy użytkowników mogło łączyć się z internetem i instalować niechciane programy.

Rzecznik prasowy firmy Piriform powiedział, że zainfekowanego CCleanera pobrało 2,27 mln użytkowników. Zaleca im, by usunęli oprogramowanie i zainstalowali najnowszą wersję. Program nie aktualizuje się automatycznie, więc użytkownicy muszą to zrobić ręcznie.

WB

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.