HBO zrobi miniserial o zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich

Brawurowa kampania wyborcza Donalda Trumpa, zakończona jego zwycięstwem w wyborach prezydenckich w USA, będzie tematem nowego miniserialu telewizji HBO. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w rolę kontrowersyjnego milionera i polityka.

HBO zrobi miniserial o zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich
HBO zrobi miniserial o zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich (fot. REUTERS/Carlos Barria / FORUM)

Reżyserem miniserialu o - jak reklamuje stacja - "najbardziej niezwykłym i najważniejszym wydarzeniu w amerykańskiej polityce ostatnich lat", będzie Jay Roach, a producentami - aktor Tom Hanks i Gary Goetzman.

Roach, Hanks i Goetzman pracowali już razem przy nagrodzonym pięcioma statuetkami Emmy filmie HBO "Zmiana w grze" z Julianne Moore, Woodym Harrelsonem i Edem Harrisem o wygranej Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

Miniserial poświęcony Trumpowi będzie opierał się na motywach książki dziennikarzy politycznych Marka Halperina i Johna Heilemanna, poświęconej ostatnim wyborom prezydenckim w USA. Książka stanowi trzecią część cyklu "Game Change"; pierwsza opowiada o historycznym zwycięstwie Obamy, demokratycznego senatora z Illinois, w wyborach prezydenckich w 2088 roku, a druga o jego udanej walce o reelekcję w 2012 roku.

Na razie nie są znane nazwiska innych osób zatrudnionych przy projekcie, np. scenarzysty czy aktorów, w tym odtwórcy samego Trumpa.

Branżowy amerykański portal Deadline zauważa, że w opinii HBO kontrowersyjna kampania wyborcza Trumpa, obfitująca w skandale i zaskakujące zwroty sytuacji, najwyraźniej potrzebowała większego formatu niż dwugodzinny film, stąd zdecydowano się na miniserial.

Deadline podkreśla ponadto, że to drugi jak dotąd serial fabularny dotyczący zeszłorocznych wyborów prezydenckich w USA. Nowy sezon "American Horror Story" ma być zainspirowany tymi wydarzeniami, ale nie pojawią się w nim role Trumpa ani jego rywalki Hillary Clinton. (PAP)

akl/ ap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~kozlolud

"w wyborach prezydenckich w 2088 roku" to będzie serial sci fi?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil