HBO zrobi odcinek "Przyjaciół" za 20 mln dolarów

Zarzekali się aktorzy, zaprzeczali scenarzyści, a jednak... Kilka miesięcy po 25. rocznicy wyemitowana pierwszego odcinka "Przyjaciół" okazuje się, że HBO Max wyprodukuje odcinek specjalny z udziałem postaci, które pokochały miliony. 

Na "Przyjaciół" ostrzą sobie zęby największe serwisy streamingowe. Nic dziwnego - z biegiem lat popularność tego serialu nie słabnie, a wręcz przeciwnie - trafiła do kategorii "kultowej". Widzowie sięgają po odcinki jak po ciepłe bułeczki. Do tej pory Netflix oferował wszystkie sezony. Jednak miliony dolarów najwyraźniej nie wystarczyły, by utrzymać serial "w swojej stajni". W USA przejmie go bowiem HBO Max, projekt WarnerMedia. Cena, jaką zapłacił za prawa do serialu, jest imponująca - 425 mln dolarów. Nie jest ona wygórowana, tym bardziej że marka "Przyjaciele" jest warta miliardy

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LaBlanc i Matthew Perry doszli do porozumienia w kwestiach finansowych, bo zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi wieściami to właśnie o nie rozbijała się idea wskrzeszenia "Przyjaciół" - podał magazyn "Deadline". Każdy z aktorów najprawdopodobniej otrzyma między 3 a 4 mln dolarów za godzinny odcinek. W sumie na obsadę HBO Max ma wydać około 20 mln dolarów. Przy kosztach przejęcia praw kwota ta robi niewielką różnicę. 

Ile zapłacisz za salon "Przyjaciół", a ile "Simpsonów"?

Ile zapłacisz za salon

Wysprzątany salon Moniki, ulubiona kanapa Homera czy przypominające o dreszcze strachu lampki choinkowe ze "Stranger Things" - fani serialów mogą sprawić, że ich domy będą wyglądać jak wyjęte z telewizora.

Na razie scenariusz odcinka specjalnego jest skrzętnie skrywaną tajemnicą. Trwają spekulacje, że raczej nie będzie to podjęcie perypetii Rachel, Moniki, Phoebi, Chandlera, Rossa i Joeya. Większość stawia na "spotkanie po latach" aktorów, którzy będą np. opowiadać o serialu. Jego twórcy, Marta Kauffman i David Crane, także są związani z tym projektem.  

"Przyjaciół" będzie można zobaczyć w HBO Max w USA. Polska wersja Netfliksa nadal będzie oferować przygody piątki zaprzyjaźnionych nowojorczyków. 

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ewkje

"Polska wersja Netfliksa nadal będzie oferować przygody piątki zaprzyjaźnionych nowojorczyków." szóstki nie piątki..

! Odpowiedz
0 15 bankroll

No przecież nikt nie wyda 20 mln po to, żeby zaprosić aktorów żeby sobie poopowiadali o serialu...równie dobrze mogą ich zaprosić do jakiegoś programu za kwotą 100x mniejszą i też by było.

! Odpowiedz
8 37 znawca_wszystkiego

Takie odgrzewane po latach kotlety tłuczone tylko dla kasy to zazwyczaj porażka na całej lini tak jak indiana jones 4,5 czy terminator 12, czy nie wiem na jakim numerze się to aktualnie skończyło.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne