HBO GO wprowadza zmiany w związku z koronawirusem

HBO GO skontroluje prędkość i jakość streamingu oraz zapowiada opóźnienia i przerwy w emisji seriali. Wszystko za sprawą panującej pandemii koronawirusa.

HBO Go reaguje na koronawirusa
HBO Go reaguje na koronawirusa (HBO GO)

W związku z trwającą pandemią coraz więcej ludzi zostaje w domach, a czas wolny spędza na oglądaniu filmów i seriali, przez co platformy streamingowe obniżają jakość transmisji, by nie przeciążać (aż tak) sieci. Teraz dołącza do nich HBO GO i zapowiada zmiany dotyczące:

  • przepustowości transmisji,
  • przerw w emisji niektórych produkcji.

W związku obecną sytuacją niektóre produkcje zostały wstrzymane. Część nowych sezonów, odcinków i premier zostało odwołanych lub pojawi się z opóźnieniem. HBO GO nie podaje jednak konkretnych danych dotyczących zmian w jakości oraz prędkości streamingu. 

- Ponieważ praca zdalna oraz edukacja domowa są w tym momencie priorytetem, systematycznie kontrolujemy przepustowość naszych łączy, aby nie obciążać sieci – czytamy w komunikacie na stronie internetowej HBO GO. 

HBO GO najpóźniej zdecydował się na ten krok. Pod koniec marca Netflix na 30 dni obniżył szybkość transmisji strumieniowej. Kilka dni później dołączyły inne platformy, m.in. Facebook, YouTube czy Disney+.

DF

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.