H&M, Zara i inni rezygnują z moheru

2018-05-09 11:25
publikacja
2018-05-09 11:25

Sieciówki rezygnują ze stosowania moheru w swoich ubraniach po tym, jak PETA opublikowała materiał oskarżający firmy o wspieranie biznesu opartego na okrucieństwie wobec zwierząt. Do tej pory zrezygnowały duże marki modowe jak H&M, GAP, Zara i TopShop. 

/ H&M

Duże i rozpoznawalne marki modowe zapowiedziały, że przestaną korzystać z moheru po raporcie PETA, który pokazuje okrucieństwo wobec zwierząt na dwunastu fermach kóz w Afryce Południowej,

H&M powiedział w oświadczeniu, że dla firmy sprawą najwyższej wagi jest dobre traktowanie zwierząt, dlatego postanowiła na stałe zakazać produkowania odzieży z moheru. Wspomniana regulacja zostanie wprowadzona do 2020 roku. TopShop również po publikacji PETA zobowiązała się do zaprzestania pozyskiwania nowych materiałów z moheru, a GAP zapowiedział wprowadzenie zakazu używania tego surowca od przyszłego roku. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
najlepiej w ogole nie jedzcie nic, poscie, bo ludzie, ktorzy wytwarzaja jedzenie pocą sie, wiec robmy sztuczny niebo-raj...
hdrvn
O już nie becz, kiedy ostatnio kupowałeś coś z moheru?
fred_ odpowiada hdrvn
Moze garnitur ma moherowy. Dobry bo sie nie gniecie tak jak inne materialy.
ad1970
To w Polsce stracą ponad 30% klientów, bo tyle mniej więcej jest moherów.
born2die
Wątpię żeby mohery ubierały się w sklepach Zara albo H&M :D
and00
Oj raczej mniej. Nazwa tak funkcjonuje w POP kulturze, ale realnie to "mohery" bardziej widać na KODzie i demonstracjach opozycji. Z drugiej strony to chyba tylko u Rydzyka.

Powiązane: Ochrona zwierząt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki