H&M, Zara i inni rezygnują z moheru

Sieciówki rezygnują ze stosowania moheru w swoich ubraniach po tym, jak PETA opublikowała materiał oskarżający firmy o wspieranie biznesu opartego na okrucieństwie wobec zwierząt. Do tej pory zrezygnowały duże marki modowe jak H&M, GAP, Zara i TopShop. 

(H&M)

Duże i rozpoznawalne marki modowe zapowiedziały, że przestaną korzystać z moheru po raporcie PETA, który pokazuje okrucieństwo wobec zwierząt na dwunastu fermach kóz w Afryce Południowej,

H&M powiedział w oświadczeniu, że dla firmy sprawą najwyższej wagi jest dobre traktowanie zwierząt, dlatego postanowiła na stałe zakazać produkowania odzieży z moheru. Wspomniana regulacja zostanie wprowadzona do 2020 roku. TopShop również po publikacji PETA zobowiązała się do zaprzestania pozyskiwania nowych materiałów z moheru, a GAP zapowiedział wprowadzenie zakazu używania tego surowca od przyszłego roku. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
28 21 niepelnosprawny_org

najlepiej w ogole nie jedzcie nic, poscie, bo ludzie, ktorzy wytwarzaja jedzenie pocą sie, wiec robmy sztuczny niebo-raj...

! Odpowiedz
10 19 hdrvn

O już nie becz, kiedy ostatnio kupowałeś coś z moheru?

! Odpowiedz
2 10 fred_ odpowiada hdrvn

Moze garnitur ma moherowy. Dobry bo sie nie gniecie tak jak inne materialy.

! Odpowiedz
18 24 ad1970

To w Polsce stracą ponad 30% klientów, bo tyle mniej więcej jest moherów.

! Odpowiedz
8 26 born2die

Wątpię żeby mohery ubierały się w sklepach Zara albo H&M :D

! Odpowiedz
0 13 and00

Oj raczej mniej. Nazwa tak funkcjonuje w POP kulturze, ale realnie to "mohery" bardziej widać na KODzie i demonstracjach opozycji. Z drugiej strony to chyba tylko u Rydzyka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne