REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Gwałtowny wzrost poparcia dla Karola III

2022-09-14 11:52
publikacja
2022-09-14 11:52

Król Karol III zanotował olbrzymi wzrost poparcia po wstąpieniu na tron. Liczba Brytyjczyków, którzy uważają, że Karol będzie dobrym królem, niemal podwoiła się w porównaniu z badaniami przeprowadzonymi w marcu – wynika z najnowszego sondażu YouGov.

Gwałtowny wzrost poparcia dla Karola III
Gwałtowny wzrost poparcia dla Karola III
fot. ChameleonsEye / / Shutterstock

„Wielu respondentów twierdzi, że król dobrze zareagował na śmierć swojej matki; aż 94 proc. przychylnie przyjęło jego pierwsze przemówienie” – podsumowuje wyniki sondażu dziennik „The Sun”.

Według sondażu z marca na pytanie, „Czy Karol będzie dobrym królem?”, tylko 39 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, podczas gdy 31 proc. odpowiedziało negatywnie; aż 30 proc. nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.

We wrześniu, zaraz po śmierci królowej Elżbiety, liczby te przedstawiają się zupełnie inaczej: aż 63 proc. uważa, że Karol będzie dobrym monarchą i tylko 15 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania, a 22 proc. nie ma zdania.

Wyzwaniem dla nowego króla, ale także dla przyszłości monarchii, może być stosunek młodych pokoleń: większe poparcie Karol notuje u starszych ludzi niż u młodzieży – pisze „The Sun”. (PAP)

mrf/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki