Gut-Mostowy: Wydano już ponad 300 tys. bonów turystycznych

2020-08-04 19:47
publikacja
2020-08-04 19:47
fot. ppart / Shutterstock

Wydano już ponad 300 tys. bonów turystycznych - poinformował we wtorek na Twitterze wiceminister rozwoju Andrzej-Gut Mostowy.

"Do tej pory wydano już ponad 300 tys. bonów turystycznych i ponad 10 tys. podmiotów zarejestrowało się w PUE ZUS. Lista jest otwarta, czas realizacji bonu długi, bo ważność jest aż do 31 marca 2022 r. Zachęcam do udziału w programie" - napisał na Twitterze wiceminister.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i "500 plus" im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Aby uzyskać informacje na temat bonu, można skorzystać z całodobowej infolinii pod nr tel. 22 11 22 111. Pytania można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajmagik
Ciekawe ile rezerwacji zrobiono zatem w hotelach Mostowego za te wydarte z budżetu środki. Pytam w każdym dostępnym miejscu, czy taki ktoś może pełnić funkcję ministerialną do spraw turystyki.Podobno już nie ma znaczenia na kogo się przepisuje majątek, tak mówił p. Ziobro, więc Mostowy nadal jest hotelarzem, choć Ciekawe ile rezerwacji zrobiono zatem w hotelach Mostowego za te wydarte z budżetu środki. Pytam w każdym dostępnym miejscu, czy taki ktoś może pełnić funkcję ministerialną do spraw turystyki.Podobno już nie ma znaczenia na kogo się przepisuje majątek, tak mówił p. Ziobro, więc Mostowy nadal jest hotelarzem, choć żonie i dzieciom zapisał swoje dobra a teraz w rządzie kombinuje środki na utrzymanie, wymyślając co rusz nowe bony. Nie udało się za tysiąc złotych dla bogatych to jest 500 zł na niby dzieci. Koniecznie w kraju bo za granicą nie wypoczną. Trzeba nie mieć honoru i klasy. To miała być klasa średnia, która powinna wspierać np. kulturę, a są kombinatorzy, co przeskakują z partii do partii w zależności od tego, która wygrywa, by dbać o swoje. Hańba.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki