REKLAMA

Gut-Mostowy: Nie wykluczamy wsparcia organizatorów wycieczek zagranicznych

2020-06-10 22:25
publikacja
2020-06-10 22:25

Nie wykluczamy jakiejś formy wsparcia branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi podróżami - poinformował w środę wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zastrzegł jednak, że nie może ona liczyć np. na dopłaty do zagranicznych wyjazdów.

/ fot. Marcin Szkodzinski / FORUM
Wiceminister rozwoju w środę wieczorem był pytany w Polsat News o ewentualną pomoc dla przeżywającej szczególne trudności branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi wycieczkami.

"Zdajemy sobie sprawę, że ten sektor branży turystycznej rzeczywiście jest zamknięty na klucz. Chcielibyśmy pomóc i nie wykluczamy, że jakieś formy wsparcia znajdziemy" - powiedział przedstawiciel MR.

Jak informował na Twitterze resort rozwoju, w środę w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie z branżą turystyczną, w którym brała udział wicepremier Jadwiga Emilewicz oraz Gut-Mostowy.

Wiceminister, komentując przebieg tego spotkania, wskazał, że to "był początek rozmów", ale - jak podkreślił - branża wyjazdowa nie będzie mogła liczyć na to, że "dofinansujemy wyjazdy zagraniczne bezpośrednio". "Może znajdziemy inne formy wsparcia dla tych firm turystycznych, które utraciły całkowicie swoich klientów na wyjazdy zagraniczne" - dodał.

Gut-Mostowy przyznał, że przedstawiciele branży turystycznej mierzą się także z problemem uzyskiwania kredytów w bankach. Jego zdaniem sytuację mogłyby trochę poprawić dodatkowe gwarancje.

"Branża turystyczna już od kilku tygodni mówi, że w bankach turystyka +świeci+ się na czerwono. W moim osobistym przekonaniu stworzenie dodatkowych instytucji gwarantujących takie trudne kredyty dałoby możliwość, aby te banki może ten kolor czerwony zamieniłyby na kolor żółty" - powiedział wiceminister.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Najlepiej wyślijcie na wycieczki trochę posłów. Proponowane destynacje: Somalia, Afganistan, Sudan, Jemen, Czad

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki