Guaido: Specjalne oddziały policji przyjechały do domu mojej żony

2019-01-31 19:04
publikacja
2019-01-31 19:04

Juan Guaido, lider opozycji i przywódca parlamentu, który w zeszłym tygodniu ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, powiedział w czwartek, że specjalne oddziały policji przyjechały do mieszkania jego żony, wypytując o nią. Uznał to za próbę zastraszenia go.

/ fot. Manaure Quintero / Reuters

"Będziecie odpowiedzialni za wszelkie zastraszanie mojego dziecka, które ma zaledwie 20 miesięcy" - powiedział Guaido na zakończenie swojego publicznego wystąpienia. Następnie pojechał do rodziny, prosząc dyplomatów, by mu towarzyszyli.

Jak relacjonuje AP, w kierunku mieszkania "natychmiast ruszyli sąsiedzi, uderzając w garnki i patelnie". Według amerykańskiej agencji policja opuściła dom żony Guaido wkrótce po ich przybyciu.

Wenezuela przeżywa obecnie kryzys gospodarczy i jest rozdarta przez spór polityczny między dwoma obozami: zwolennikami prezydenta Nicolasa Maduro i opozycją.

Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się w zeszłym tygodniu tymczasowym prezydentem kraju.

Przejęcie władzy przez Guaido uznały USA, Kanada, większość państw Ameryki Łacińskiej (z wyjątkiem m.in. Meksyku, Boliwii, Kuby i Nikaragui), Izrael i Australia, a spośród państw europejskich - Albania, Kosowo i Gruzja. Unia Europejska na razie wstrzymała się z taką deklaracją, a kilka państw członkowskich - Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia i Holandia - zapowiedziało, że jeśli Maduro w najbliższym czasie nie rozpisze nowych, uczciwych wyborów, również uznają Guaido. (PAP)

mobr/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przewrót w Wenezueli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki