Guaido: Specjalne oddziały policji przyjechały do domu mojej żony

Juan Guaido, lider opozycji i przywódca parlamentu, który w zeszłym tygodniu ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, powiedział w czwartek, że specjalne oddziały policji przyjechały do mieszkania jego żony, wypytując o nią. Uznał to za próbę zastraszenia go.

(fot. Manaure Quintero / Reuters)

"Będziecie odpowiedzialni za wszelkie zastraszanie mojego dziecka, które ma zaledwie 20 miesięcy" - powiedział Guaido na zakończenie swojego publicznego wystąpienia. Następnie pojechał do rodziny, prosząc dyplomatów, by mu towarzyszyli.

Jak relacjonuje AP, w kierunku mieszkania "natychmiast ruszyli sąsiedzi, uderzając w garnki i patelnie". Według amerykańskiej agencji policja opuściła dom żony Guaido wkrótce po ich przybyciu.

Wenezuela przeżywa obecnie kryzys gospodarczy i jest rozdarta przez spór polityczny między dwoma obozami: zwolennikami prezydenta Nicolasa Maduro i opozycją.

Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się w zeszłym tygodniu tymczasowym prezydentem kraju.

Przejęcie władzy przez Guaido uznały USA, Kanada, większość państw Ameryki Łacińskiej (z wyjątkiem m.in. Meksyku, Boliwii, Kuby i Nikaragui), Izrael i Australia, a spośród państw europejskich - Albania, Kosowo i Gruzja. Unia Europejska na razie wstrzymała się z taką deklaracją, a kilka państw członkowskich - Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia i Holandia - zapowiedziało, że jeśli Maduro w najbliższym czasie nie rozpisze nowych, uczciwych wyborów, również uznają Guaido. (PAP)

mobr/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil