REKLAMA

Grzywna dla kobiety, która publikowała zdjęcia "pustych" szpitali

2021-01-13 16:20
publikacja
2021-01-13 16:20
fot. Victoria Jones / PA Images

Negująca pandemię Brytyjka, która opublikowała na Facebooku zdjęcia korytarzy w szpitalach, żeby udowodnić, że oddziały są puste, została ukarana grzywną w wysokości 200 funtów za opuszczenie domu bez ważnego powodu - informują w środę brytyjskie media.

Hannah Dean z Portsmouth, instruktorka fitness przedstawiająca się jako dziennikarka, stała się - jak napisał serwis internetowy dziennika "The Times" - ważną działaczką w mediach społecznościowych sprzeciwiającą się restrykcjom w przemieszczaniu i szczepieniom przeciw Covid-19.

Dean opublikowała na Facebooku zdjęcia zrobione w Queen Alexandra Hospital w Portsmouth, zamieściła także zdjęcia i nagrania z wnętrz kilku innych placówek. Większość materiałów pokazuje puste korytarze. Dean stwierdziła, że w szpitalu nie widać pandemii. "Rząd nas okłamuje" - dodała. Zachęcała też innych do pójścia do szpitali i przekonania się, że są one puste.

Policja w Portsmouth w poniedziałek wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że opublikowane zdjęcia przedstawiają część szpitala, w której nie są leczone osoby chore na Covid-19. Policja hrabstwa Hampshire podała z kolei, że Dean otrzymała grzywnę w wysokości 200 funtów za brak ważnego powodu do opuszczenia domu.

Szef publicznej służby zdrowia (NHS) Simon Stevens powiedział w ubiegłym tygodniu, że stwierdzenia, iż szpitale są puste, są "po prostu nieprawdziwe". "Jeśli zakradniesz się do szpitala o godz. 21 i sfilmujesz pusty korytarz, a następnie umieścisz to w mediach społecznościowych, twierdząc, że to +dowodzi, że szpitale są puste+, jesteś odpowiedzialny za zmianę zachowania, która zabije ludzi" - powiedział.

We wtorek brytyjski rząd informował o zarejestrowaniu w ciągu ostatniej doby 1243 zgonów z powodu Covid-19 i wykryciu 45 533 nowych zakażeń koronawirusem. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mario7821
Dlaczego w szpitalach nie ma chorych na grypę czy z powikłaniami pogrypowym? , i to lekarze sami twierdzą ze ten wirus jest grypopodobny i został cudownie dopasowany w czasie i przestrzeni by niszczyć nas wszystkich i całe gospodarki
innowierca
A dokladniej decyzje ogloszenia wirusa pandemia i sposob z nim walki.
innowierca
Pandemie negowac mozna. Nie nalezy natomiast kwestionowac istnienia wirusa.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki