Gry komputerowe, amunicja i ciastka za publiczne pieniądze

Wykorzystywanie przez polityków pieniędzy przeznaczonych na ich oficjalną działalność na osobiste cele jest we Włoszech na porządku dziennym. Od kilku miesięcy gwardia finansowa kontroluje wydatki samorządów włoskich regionów, dziś przyszła kolej na Lombardię.

włochy biznesmen
Image licensed by Ingram Image

Czterdziestu członków rady tego regionu, czyli równo połowa, wydawało pieniądze przeznaczone na polityczną działalność na inne cele. Jeden miał pokwitowanie na sumę 15 tysięcy euro, wydanych w mediolańskiej ciastkarni. Protegowana Silvio Berlusconiego Nicole Minetti do swoich obowiązków zaliczała wizyty w drogich restauracjach, gdzie nie liczyła się z pieniędzmi. Syn byłego lidera Ligi Północnej Renzo Bossi za publiczne pieniądze kupował namiętnie gry komputerowe, a radny należący do koła łowieckiego zaopatrywał się za nie w myśliwską amunicję.


»Włosi rodzą się już zadłużeni

Gwardia finansowa od kilku miesięcy kontroluje wydatki polityków szczebla regionalnego. Najgłośniejszy był przypadek radnego z Lacjum, który przywłaszczył sobie blisko półtora miliona euro i od 1 października przebywa w areszcie śledczym.


»Śmieciowe problemy Włoch

Wybuchające niemal regularnie skandale z powodu sprzeniewierzenia przez polityków publicznych pieniędzy stwarzają bardzo niedobry klimat przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu, które odbędą się prawdopodobnie już w lutym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert/Rzym/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil