REKLAMA

Grupa PGE uruchomi farmę fotowoltaiczną PV Augustynka w '23

2021-10-25 11:00
publikacja
2021-10-25 11:00
Grupa PGE uruchomi farmę fotowoltaiczną PV Augustynka w '23
Grupa PGE uruchomi farmę fotowoltaiczną PV Augustynka w '23
fot. Kacper Pempel / / FORUM

PGE Energia Odnawialna z grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej PV Augustynka. Instalacja o mocy 25 MW ma zostać uruchomiona w 2023 r. - podało PGE w komunikacie prasowym.

"Postępowanie przetargowe na realizację inwestycji zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Pozwoli to na rozpoczęcie procedury budowlanej w połowie przyszłego roku i uruchomienie farmy fotowoltaicznej w 2023 r." - napisano w komunikacie.

Instalacja o mocy 25 MW powstanie na wydzierżawionych przez spółkę gruntach prywatnych znajdujących się w powiecie siemiatyckim na Podlasiu.

"Według nowej strategii, Grupa Kapitałowa PGE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową. Jednym z elementów planu inwestycyjnego jest Program PV. Jego celem jest zbudowanie do 2030 r. instalacji słonecznych o łącznej mocy ok. 3 GW i umocnienie PGE na pozycji lidera rynku OZE w Polsce" - podała spółka.

"Do tej pory PGE Energia Odnawialna zabezpieczyła na ten cel blisko 2.500 ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy blisko 2.000 MW. W przyszłości na tych terenach uruchomione zostaną zarówno jednomegawatowe instalacje, jak i znacznie większe przedsięwzięcia" - dodano.

PGE Energia Odnawialna zamierza finansować projekty poprzez system aukcyjny oraz w oparciu o długoterminową umowę sprzedaży energii elektrycznej (PPA). Korzystając z mechanizmu wsparcia zrealizowanych zostanie m.in. 19 projektów, które wygrały tegoroczną aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii do 1 MW. Inwestycje powstaną w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, lubelskim i mazowieckim.

PGE Energia Odnawialna posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów produkujących energię odnawialną wynosi 2.326,25 MW. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki