REKLAMA

Grudzień przyniesie rekordową sprzedaż obligacji

2007-12-19 07:40
publikacja
2007-12-19 07:40
Do końca grudnia 2007 r. oferowane są obligacje detaliczne Skarbu Państwa o atrakcyjnym oprocentowaniu. Oprocentowanie dwulatek wynosi 5,30%, czterolatek 6,00%, a dziesięciolatek 6,75%. Oznacza to, że inwestorzy mogą liczyć na wysoki zysk przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

- Już teraz widać że nasi klienci docenili zalety obligacji skarbowych. Dajemy naszym inwestorom produkt, który łączy wysokie zyski ze 100% bezpieczeństwem. Grudniowa sprzedaż będzie kolejnym rekordem. Do 13 grudnia sprzedano dwulatki o wartości nominalnej 251,28 mln zł i czterolatki o wartości 21,94 mln zł. To więcej w porównaniu z całkowitą sprzedażą listopadową o 31% jeśli chodzi o dwulatki i 10% w przypadku czterolatek. Nasi klienci docenili to czego nie dają inne produkty – wysokie zyski połączone z bezpieczeństwem - mówi Anna Suszyńska, Zastępca Dyrektora Departamentu Należności i Zobowiązań Finansowych Państwa.

Czas na obligacje oszczędnościowe COI i EDO

Oprocentowanie obligacji COI i EDO jest zmienne. Daje to nabywcy poważny atut – ich oprocentowanie podąża za zmianami zachodzącymi na rynku finansowym. Dzięki temu, że oprocentowanie oparte jest na wskaźniku inflacji, inwestycja w te obligacje zapewnia realny zysk, czyli powiększenie wartości nabywczej zainwestowanego kapitału.

Wskaźnik inflacji ogłoszony w grudniu wynosi 3,6%. Wpływa on na rentowność obligacji czteroletnich COI i dziesięcioletnich EDO (wyznaczając oprocentowanie tych obligacji, do wskaźnika inflacji dodawana jest marża). Na przykład posiadacze obligacji COI0109, wykupywanej w styczniu 2009 r., zarobią w przyszłym roku aż 6,6%.

Natomiast oferowane w grudniu br. obligacje czteroletnie COI1211 oprocentowane są 6,00% w pierwszym roku inwestycji, zaś obligacje EDO1217 na poziomie 6,75%.

Grudzień – ostatni miesiąc na skorzystanie z tegorocznego limitu IKE

Grudzień to ostatni miesiąc, w którym obligacje EDO można nabyć w ramach tegorocznego limitu Konta IKE-Obligacje. Inwestycja gwarantuje zwolnienie odsetek wypracowanych przez obligacje z podatku od zysków kapitałowych. Tegoroczny limit wpłat na IKE wynosi 3 697 zł. co pozwala na zakup 36 obligacji EDO.

„Dziesięciolatki” mają najwyższe oprocentowanie wśród obligacji detalicznych i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W tym roku w każdym z miesięcy było sprzedawanych więcej obligacji dziesięcioletnich niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.


Ministerstwo Finansów / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki