Grozi nam kolejny kryzys migracyjny? "Bild" dotarł do poufnego raportu rządu Niemiec

Niemiecki dziennik "Bild" pisze w piątek, że Europie grozi kolejny kryzys migracyjny. Gazeta powołuje się przy tym na poufny raport rządu Niemiec, do którego udało mu się dotrzeć.

(fot. Francesco Malavolta / ZUMA Press)

"Wobec coraz większej presji migracyjnej, malejącej akceptacji ludności (dla migrantów - PAP) i napiętej sytuacji gospodarczej w kraju tureckie władze intensyfikują działania przeciwko uchodźcom/migrantom" - czytamy w przytoczonym przez "Bild" raporcie niemieckiego rządu.

Od grudnia w Turcji obowiązuje ustawa zaostrzająca regulacje azylowe i deportacyjne - przypomina gazeta. W konsekwencji osobom, których wnioski o azyl zostały odrzucone, odmawia się pomocy społecznej i opieki zdrowotnej; same mają też ponosić koszty deportacji.

"Wiele prowincji odmawia przyjmowania syryjskich uchodźców. Po tym, jak Stambuł podjął surowe kroki przeciwko uchodźcom, którzy żyli tam bez zezwolenia, miasto opuściło ponad 100 tys. Syryjczyków" - relacjonuje dokument.

Oznacza to, że przynajmniej część z 4,2 mln migrantów znajdujących się na terytorium Turcji (3,7 mln z nich to Syryjczycy) zdecyduje się na przedostanie się do Europy. Według niemieckiego raportu przemytnicy ludzi wietrzą już złoty interes i zaczynają coraz bardziej koordynować swoje działania, z zawieraniem porozumień cenowych włącznie.

Do końca 2019 roku do Europy szlakiem przez wschodnią część Morza Śródziemnego trafiło do Europy ponad 70 tys. migrantów. W 2018 roku było ich 48 tys. - podaje "Bild".

Z Berlina Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ akl/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 karbinadel

"malejąca akceptacji ludności dla migrantów" daje się zauważyć również w Niemczech. Ciekawe, czy tamtejszy rząd o tym wie, czy tez czerpie informacje z poprawnych politycznie mediów?

! Odpowiedz
0 22 eagleeye

Zapytam się przewrotnie czy na obrzeżach w krajach UE istnieje coś takiego jak STRAŻ GRANICZNA czy to tylko fikcja

! Odpowiedz
0 9 khh

W tamtym rejonie zewnatrzna granice UE stanowia Grecja i Bulgaria. W Bulgarii ludzie zarabiaja po 250 euro miesiecznie. Zaufasz Bulgarowi, ze nie wpusci Araba za 100 euro "podarku"?

! Odpowiedz
19 2 samsza

Sanacyjne władze po kolejnej akcji "zie oddamy ani guzika" niedługo będą migrować do Rumunii. Dalszy przebieg z kultem "neomarszałka" włącznie do przewidzenia.

! Odpowiedz
8 68 1a2b

Jeżeli Europa okaże się niezdolna do obrony swoich granic to Polska powinna wypowiedzieć układ Schengen. Podróżowanie z paszportem to śmiesznie mała cena za zachowanie integralności Państwa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil