Grodzki: W Senacie pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki

W obronie przed koronawirusem ważne jest, aby często dezynfekować ręce i nosić maseczki, gdy jesteśmy zakatarzeni lub czujemy się "grypowo". Nakazałem rozmieścić w obrębie Senatu pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki - poinformował we wtorek marszałek Senatu Tomasza Grodzki.

(fot. M. Józefaciuk / Senat RP)

Marszałek Senatu, który jest lekarzem, napisał we wtorek na Twittwerze, że w obronie przed koronawirusem ważne jest, aby często dezynfekować ręce i nosić maseczki, gdy jesteśmy zakatarzeni lub czujemy się "grypowo". "Senat reaguje szybko. Nakazałem rozmieścić w obrębie Senatu pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki. Można? Można!" - napisał Grodzki.

Na późniejszym briefingu w Senacie Grodzki zwracał uwagę, że "taka reakcja jest potrzebna, te pojemniczki są wystawione w kluczowych miejscach Senatu". Dodał, że noszenie masek jest np. w krajach azjatyckich powszechnym zwyczajem.

"Warto, aby inne instytucje publiczne również skorzystały z takich możliwości, bo w hurtowniach jeszcze te środki do dezynfekcji są, z maseczkami jest trochę gorzej, a z maseczkami z filtrami węglowymi jeszcze podobno sytuacja jest trudniejsza. Natomiast chodzi o to, żeby zachować rozsądek, jednocześnie protegować się przed potencjalną infekcją" – stwierdził Grodzki.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.(PAP)

autorki: Aleksandra Rebelińska, Wiktoria Nicałek

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 25 enta

koperciarz megaloman w akcji

! Odpowiedz
0 28 eagleeye

O znowu "Ja Cezar" :-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil