REKLAMA
WAŻNE

Grodzki: W Senacie pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki

2020-02-25 19:59
publikacja
2020-02-25 19:59

W obronie przed koronawirusem ważne jest, aby często dezynfekować ręce i nosić maseczki, gdy jesteśmy zakatarzeni lub czujemy się "grypowo". Nakazałem rozmieścić w obrębie Senatu pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki - poinformował we wtorek marszałek Senatu Tomasza Grodzki.

/ fot. M. Józefaciuk / Senat RP

Marszałek Senatu, który jest lekarzem, napisał we wtorek na Twittwerze, że w obronie przed koronawirusem ważne jest, aby często dezynfekować ręce i nosić maseczki, gdy jesteśmy zakatarzeni lub czujemy się "grypowo". "Senat reaguje szybko. Nakazałem rozmieścić w obrębie Senatu pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki. Można? Można!" - napisał Grodzki.

Na późniejszym briefingu w Senacie Grodzki zwracał uwagę, że "taka reakcja jest potrzebna, te pojemniczki są wystawione w kluczowych miejscach Senatu". Dodał, że noszenie masek jest np. w krajach azjatyckich powszechnym zwyczajem.

"Warto, aby inne instytucje publiczne również skorzystały z takich możliwości, bo w hurtowniach jeszcze te środki do dezynfekcji są, z maseczkami jest trochę gorzej, a z maseczkami z filtrami węglowymi jeszcze podobno sytuacja jest trudniejsza. Natomiast chodzi o to, żeby zachować rozsądek, jednocześnie protegować się przed potencjalną infekcją" – stwierdził Grodzki.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.(PAP)

autorki: Aleksandra Rebelińska, Wiktoria Nicałek

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki