REKLAMA

Grodzki i Pęk informują o ujemnych wynikach swoich testów na obecność koronawirusa

2020-08-05 21:16
publikacja
2020-08-05 21:16
fot. Marta Marchlewska / Senat RP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i wicemarszałek izby Marek Pęk (PiS) poinformowali w środę na Twitterze, że otrzymali ujemne wyniki swoich badań na obecność koronawirusa. Grodzki dodatkowo poinformował, że wykonał tekst za własne pieniądze.

"Przebadany, zdrowy i gotowy! Z dumą wezmę jutro udział w Zgromadzeniu Narodowym" - napisał na Twitterze Pęk.

O tym, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa, a jego wynik jest ujemny - poinformowała wcześniej w środę wieczorem PAP wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym, na którym zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję prezydent Andrzej Duda.

"Test jest ujemny. Ponieważ nie byłem z grupy wskazanej jako kontakt, wykonałem go za własne pieniądze" - dodał na Twitterze marszałek Senatu.

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku.

We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób; w sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tysięcy przypadków zakażenia. (PAP)

wni/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki