REKLAMA
WAŻNE

Grodzki: Platforma zbiera siły

2020-09-14 07:52
publikacja
2020-09-14 07:52
fot. M. Józefaciuk / Senat RP

Platforma zbiera siły. Budka jest przyzwyczajony do krytyki. Nie sądzę, by Schetynie chodziło o odzyskanie władzy - ocenił w poniedziałkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W wywiadzie Grodzki stwierdził, że Platforma Obywatelska zbiera siły. "Programuje się na trzy najbliższe lata. Teraz, przynajmniej teoretycznie, będzie długi czas bez wyborów. Aby je wygrać za trzy lata, a za pięć prezydenturę, nie wystarczy urok osobisty Rafała Trzaskowskiego czy postawa anty-PiS. Musimy na stół położyć oferty programowe, które będą interesujące dla wyborców. I w tej chwili taki program wyjścia do ludzi jest przygotowywany" - powiedział marszałek Senatu.

"Mam tu na myśli zarówno ruch Rafała Trzaskowskiego, jak i działania wewnątrz Platformy oraz inną formę czegoś, co się nazywało Klubami Obywatelskimi. Jest dyskusja o powołaniu think tanku, odnowieniu Instytutu Obywatelskiego. Rozmowy się toczą, tylko w zaciszu gabinetów. Efekt zaczną państwo obserwować szybciej, niż się niektórym wydaje" - dodał.

Grodzki zapytany został m.in o to, czy Borys Budka powinien podzielić się władzą i "oddać" fotel przewodniczącego klubu. "To powinno nastąpić już dawno temu. Wprawdzie bywało tak, że szef partii był jednocześnie szefem klubu, ale teraz jest to bardzo trudne do pogodzenia. I w tej chwili ten proces wyłaniania nowego szefa klubu jest intensywny" - odpowiedział.

Marszałek Senatu odniósł się także do pytania, czy Grzegorz Schetyna odbija władzę w Platformie. "Przypomnę, że Borys Budka dostał 80 procent głosów w najbardziej demokratycznych wyborach, jak to tylko możliwe. Głosowali wszyscy członkowie Platformy. I on ma ten kredyt zaufania, więc nie sądzę, by Grzegorzowi Schetynie chodziło o odzyskanie władzy. To jest człowiek, który tworzył Platformę, który jest jakby wdrukowany w DNA Platformy" - ocenił.

"Jemu (Grzegorzowi Schetynie - PAP) chodzi raczej o to, żeby zachować spójność i progresywną naturę tego projektu. Tak bym oceniał rolę Grzegorza Schetyny" - zaznaczył Grodzki. Z kolei o Budce powiedział, że on buduję Platformę na "nowe czasy". "Wiem, że rozmawia z Grzegorzem Schetyną. Prowadzą jakieś dyskusje. Borys Budka w tej chwili przechodzi pewien test przywództwa" - dodał oceniając przy tym, że myśli, że ten test przejdzie pozytywnie. (PAP)

bf/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki