REKLAMA

Grecy niezadowoleni z ograniczeń w bankach

2015-07-20 14:26
publikacja
2015-07-20 14:26
Grecy niezadowoleni z ograniczeń w bankach
Grecy niezadowoleni z ograniczeń w bankach
fot. Associated Press / / EastNews

W całej Grecji od rana działają banki. Obsługa klientów przebiega sprawnie, dotychczas nie zanotowano większych problemów. Grecy są jednak niezadowoleni z obowiązujących ograniczeń.

(fot. Associated Press / EastNews)

Nadal obowiązuje dzienny limit wypłaty - 60 euro. Odbywa się też nadal kontrola przepływu kapitału. Zablokowane są też zagraniczne przelewy, z wyjątkiem środków finansowych przeznaczonych dla studiujących poza Grecją i osób chorych. Nie można otwierać nowych kont.

Od dziś Grecy mogą jednak kumulować wypłaty z bankomatów. Kto dzisiaj nie pobierze 60 euro, jutro będzie mógł wypłacić 120. Największą sumę będzie można wybrać w piątek w postaci 300 euro. Po tym dniu kumulacja przestanie być naliczana. W sobotę i niedzielę limit ponownie będzie wynosić 60 euro. W związku z tym w piątek Grecy spodziewają się największych kolejek przed bankomatami. Grecy narzekają na ograniczenia, choć widzą poprawę sytuacji.

Decyzja o otwarciu dziś banków wiąże się z ich dokapitalizowaniem przez Europejski Bank Centralny. Grecja dostała dziś unijną pożyczkę - nieco ponad 7 miliardów euro. Pozwoli to jej spłacić część innych kredytów, w tym zaległe zobowiązania wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mg/ab

Źródło:IAR
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~jola
Grecy to cwaniaczki.....tacy nasi frankowicze,brać nie oddawać
~plazowicz
Ten bumerang wróci i uderzy ze zdwojoną siłą. Już dziś Niemcy chcą wyrzucić ich z euro, a wiadomo, że to oni rządzą.
~miro
dostali kredyt na 10% na splate raty kredytu, to jest czysta patologia, droga do zagłady greków
~r2
Co ty bredzisz jakie 10% prawie bezodsetkowo dostali
~224 odpowiada ~Worrier
Najważniejsze, że oszczędności Greków są bezpieczne. Przede wszystkim bezpieczne przed zakusami samych właścicieli tych oszczędności, by z nich skorzystać. Bezpieczeństwo tych oszczędności gwarantuje sam rząd grecki, który już skorzystał z tych oszczędności, zapewniając w ten sposób ponad wszelką wątpliwość, że już nikt z nich nie Najważniejsze, że oszczędności Greków są bezpieczne. Przede wszystkim bezpieczne przed zakusami samych właścicieli tych oszczędności, by z nich skorzystać. Bezpieczeństwo tych oszczędności gwarantuje sam rząd grecki, który już skorzystał z tych oszczędności, zapewniając w ten sposób ponad wszelką wątpliwość, że już nikt z nich nie skorzysta. Jak to przyjemnie żyć w bezpiecznym kraju z bezpiecznymi bankami...
~Dżejms odpowiada ~224
No tak. Słuszna uwaga - jakie ich jak nie mają do nich dostępu? Powinni im jeszcze limit nocy z żonami wprowadzić. Socjalizm tryumfujący.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki