REKLAMA

Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja

2021-04-21 19:01
publikacja
2021-04-21 19:01
Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja
Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja
/ Komisja Europejska

Grecja powinna być gotowa na otwarcie się dla turystów od 15 maja - poinformował w środę premier tego kraju Kyriakos Micotakis. Dodał, że pandemia koronawirusa wykazuje w Grecji oznaki stabilizacji dzięki kampanii szczepień.

"Szczepionki, testy i lepsza pogoda dają nam pewność, że ta bezprecedensowa pandemia dobiega końca" - powiedział Micotakis w wystąpieniu telewizyjnym.

Zaznaczył jednak, że wskaźniki zakażeń są nadal wysokie i ludzie nie powinni podróżować podczas świątecznego weekendu, który rozpoczyna się 30 kwietnia. "Podkreślam, że naszym celem jest bezpieczna Wielkanoc i bezpieczne lato" - powiedział.

Grecki rząd już wcześniej zapowiadał, że ma nadzieję na przywrócenie od połowy maja ruchu turystycznego, sektora odpowiadającego za jedną piątą PKB Grecji. Wzrost liczby infekcji w ostatnich dniach podał jednak w wątpliwość te zapewnienia.

Jak przypomina agencja Reutera, Grecja wyszła z pierwszej fali pandemii w lepszej kondycji niż wiele bogatszych krajów europejskich. Jednak w ostatnich miesiącach dotkliwie odczuła nawrót epidemii, a szybki wzrost liczby infekcji paraliżował służby medyczne w całym kraju.

Micotakis wyjaśnił, że mapa drogowa odnośnie pandemii zależy obecnie od tego, czy nie będzie kolejnego wzrostu liczby zakażeń, ale dodał, że restauracje powinny być otwarte od 3 maja, a szkoły od 10 maja.

Rząd grecki rozpoczął w tym miesiącu masową dystrybucję bezpłatnych zestawów do testowania w domu, co ma pomóc w przezwyciężaniu pandemii.

W środę w Grecji odnotowano 3015 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 86 zgonów. Całkowita liczba infekcji i przypadków śmiertelnych Covid-19 wynosi odpowiednio 323 644 i 9713. (PAP)

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Podróże

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Szukają jeszcze większej FALI.....

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki