Grecja: wyciek ropy dociera do kolejnych plaż Attyki

2017-09-13 23:38
publikacja
2017-09-13 23:38

Wyciek ropy z zatopionego w Grecji tankowca, dociera do kolejnych plaż Attyki. Zabroniona jest kąpiel w tamtych rejonach. Specjaliści mówią o ogromnej ekologicznej katastrofie i ostrzegają przed pogorszeniem się sytuacji.

/ fot. Giorgos Moutafis / Reuters

Plamy ropy i smoły sięgają leżaków na plażach w południowej Attyce. Zanieczyszczenie dotarło do Ajos Kosmas, Glyfady i Elliniko - miejsc popularnych wśród mieszkańców Aten i turystów. Wyciek ze statku dotarł w tamte rejony, po niedzielnej katastrofie tankowca, który zatonął między wyspą Salaminą a portem w Pireusie.

Tankowiec przewoził ponad dwa i pół tysiąca ton paliwa, ale jego armator zapewnia, że wyciek nie był wielki i został zatrzymany. Specjaliści pytają jak to możliwe, że wyrządził tak duże szkody i mówią o nieudolności greckich władz, które w porę nie zareagowały na tę sytuację. Ekolodzy twierdzą, że ropa zniszczy ekosystem w wielu miejscach Zatoki Sarońskiej, a do powietrza przedostaną się substancje szkodliwe dla środowiska i ludzi. Podkreślają, że jeśli problem nie zostanie szybko i we właściwy sposób rozwiązany, to nawet niewielki w stosunku do ładunku wyciek, spowoduje ogromną ekologiczną katastrofę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
samsza
KE powinna wystąpić do, słynnego już w Europie, wiceprezesa TS z wnioskiem o zabronienie działań człowieka a Attyce. Przyroda obroni się sama, bo takie klęski to nic nowego.
open_mind
To im się trafiło jak ślepej kurze ziarno, ropa za darmo.
bankierkomentuje
proponuje zeby każdy PRAWDZIWY Polak przygarną jedna "umorusana KOZĘ" aby ratować ten kraj z tej EU inwazji.

Grecja to bankrut a do bankructwa doprowadziło EU które prowizorycznie dało im kasę ale jednocześnie pogrążyło ich w większych długach które już sa niespłacalne i nic z tym nie robią. To
proponuje zeby każdy PRAWDZIWY Polak przygarną jedna "umorusana KOZĘ" aby ratować ten kraj z tej EU inwazji.

Grecja to bankrut a do bankructwa doprowadziło EU które prowizorycznie dało im kasę ale jednocześnie pogrążyło ich w większych długach które już sa niespłacalne i nic z tym nie robią. To samo zrobiły Niemcy po kryzysie z Irlandia i teraz kazdy rudy Irlandas bedzie splacal dlug przez 25 lat - pooglądajcie YouTube
ajwaj
Trzeba wspólczuc - piekny kraj, z turystyka, kozami, górami, olivkami ( choc z najw. armia pancerna "made in Germany" Europy na tys. wysp).
Jak nie pozary, wielotys. inwazja soc.-migrantów z Afryki i Azji, dlugi > to jeszcze brudne plaze.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki