REKLAMA

PODRÓŻEGrecja wprowadza limit turystów mogących zwiedzić Akropol

2023-08-13 15:00
publikacja
2023-08-13 15:00

Od września limit odwiedzających Akropol zostanie ograniczony do 20 tys. osób dziennie - poinformował grecki rząd. Jest to o 3 tys. mniej niż dotychczas. Potrzebne są kontrole, aby zapobiec przeludnianiu się miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - podkreślił.

Grecja wprowadza limit turystów mogących zwiedzić Akropol
Grecja wprowadza limit turystów mogących zwiedzić Akropol
fot. Francesca Noemi Marconi / / Unsplash

Wizyty w najpopularniejszym stanowisku archeologicznym w Grecji będą ograniczone do maksymalnie 20 tys. osób dziennie i będą podlegały ograniczeniom godzinowym - powiadomił grecki rząd.

Nowe limity zostaną wprowadzone próbnie od 4 września, a na stałe wejdą w życie od 1 kwietnia 2024 roku. Nie będzie ograniczeń co do tego jak długo mają trwać wizyty.

"Oczywiście turystyka jest pożądana dla kraju, dla nas wszystkich. Ale musimy ustalić, jak nadmierna turystyka nie zaszkodzi zabytkom” - powiedziała grecka minister kultury Lina Mendoni w wywiadzie dla sieci radiowej Real FM.

Kontrole są potrzebne, aby zapobiec zbyt dużej liczbie turystów w miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aż do 23 tys. zwiedzających dziennie, szczególnie przed południem, przeciska się przez zespół pomników.

Greckie władze ograniczyły dostęp do Akropolu i innych starożytnych zabytków już w zeszłym miesiącu, kiedy fala upałów spowodowała ogromne pożary w całym kraju. Zostały również zainstalowane markizy mające chronić turystów.

wm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Jedno z najbardziej przereklamowanych miejsc do zwiedzania. Kamieni kupa, i to w ciągłym remoncie

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki