REKLAMA
PIT 2023

Grecja szykuje się na nowy rekord. Dochody z turystyki już przebiły sufit

2023-11-26 10:00
publikacja
2023-11-26 10:00

Grecja zmierza w kierunku rekordu rocznych dochodów z turystyki; dane za pierwsze dziewięć miesięcy 2023 roku przewyższają nawet te z 2019 roku – napisał portal Kathimerini, powołując się na dane Banku Grecji.

Grecja szykuje się na nowy rekord. Dochody z turystyki już przebiły sufit
Grecja szykuje się na nowy rekord. Dochody z turystyki już przebiły sufit
fot. CALIN STAN / / Unsplash

Od stycznia do września br. branża odpowiadająca za ponad 18 proc. krajowego PKB odnotowała wpływy na poziomie 17,9 mld euro. W zeszłym roku w tym samym okresie wpływy sektora turystyki wynosiły 15,5 mld euro, a w rekordowym 2019 roku, jeszcze przed początkiem pandemii, było to 16,1 mld euro.

Na dobre wyniki wpłynął przede wszystkim wrzesień, w którym przychody wyniosły 3,2 mld euro, co oznacza wzrost o około 370 mln euro w porównaniu z wrześniem 2019 roku – zauważa Kathimerini.

Turystyka jest jednym z kluczowych sektorów dla rządu Kyriakosa Micotakisa. Przed kilkoma dniami premier powiedział, że celem jego gabinetu jest uczynić Grecję najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym na świecie.

Ocenił również, że bieżące konflikty na Ukrainie czy na Bliskim Wschodzie nie mają wpływu na ten kluczowy sektor greckiej gospodarki, a zmiany klimatu mogą pomóc turystyce poprzez rozszerzenie sezonu wypoczynkowego.

mrf/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
szary15
My też w tym roku na wakacje enterem polecieliśmy do Grecji i faktycznie turystów było dużo, ale nam to nie przeszkadza ani troche :)
deryy
To teraz pora Drodzy Grecy, spłacać długi, Unia (my też) wpompowała w Was gigantyczna kasę, bo z tego pięknego kraju zrobiliście bankruta. Pamiętacie to?.
mirek6504
Lepiej do Grecji jak do USA przynajmniej żaden szaleniec nie wpadnie z bronią i nie wytłucze z 14 osób
bha
Raczej coraz częściej wakacje ludzkich zgrywów, gry pozorów, udawania jarząbka życia non stop na, w top luksusie. Na którym sektorze gospodarki cóż raczej rynkowa tylko % garstka bizmesów tak naprawdę zarabia jakieś z tej turystyki sufitowe mamonowe krocie.
samsza
najchętniej wybierany kierunek turystyczny na świecie ? - ile muszą tam szczepionek potrzebować, na te zwożone zarazki z całego świata ?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki