REKLAMA

Graviton Capital rezygnuje z działalności maklerskiej

2016-09-14 10:21
publikacja
2016-09-14 10:21

Graviton Capital złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o uchylenie decyzji z października 2006 roku dotyczącej udzielenia spółce zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej - poinformowała spółka w komunikacie.

"Powyższa decyzja spółki wynika z bardzo słabej sytuacji na rynku kapitałowym w Polsce w ostatnich latach, która powodowała generowanie przez spółkę coraz to mniejszych przychodów z działalności maklerskiej" - napisano w komunikacie.

"Działalność dotycząca pozyskiwania emitentów z zagranicy, pomimo wcześniejszych sukcesów ofert Perma Fix Medical oraz Milestone Medical, jak również dużego zainteresowania ze strony zagranicznych emitentów, jest w obecnych warunkach braku popytu ze strony polskich inwestorów instytucjonalnych bardzo trudna do kontynuowania" - dodano.

Spółka podała, że jej zarząd po przeprowadzeniu analizy dotyczącej możliwości kontynuowania działalności maklerskiej, w tym podjęcia działań dostosowawczych w celu wypełnia wymogu wysokości kapitału wewnętrznego, doszedł do wniosku, iż kontynuowanie tego rodzaju działalności w obecnych i możliwych do przewidzenia warunkach panujących na rynku kapitałowym w Polsce jest ekonomicznie nieuzasadnione.

"Grupa Kapitałowa Graviton zamierza kontynuować działalność inwestycyjną na rynku publicznym i niepublicznym w perspektywiczne przedsiębiorstwa z różnych branż o dużym potencjale wzrostu i niskiej wycenie, cechujące się znacznymi możliwościami rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej (...)" - napisano w komunikacie.

"Grupa nie wyklucza inwestycji kapitałowych, w tym w spółki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych lub spółki, które będą zajmować się komercjalizacją technologii, produktów i usług w oparciu o licencje otrzymane od tych spółek amerykańskich" - dodano. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki