Graficzna wyszukiwarka projektów domów - nowe narzędzie na portalu Projektoskop.pl

Znalezienie projektu domu, który w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom to spore wyzwanie. Ten proces ułatwia graficzna wyszukiwarka projektów, która w prosty sposób umożliwia przeglądanie liczącej prawie 10 tys. projektów bazy portalu Projektoskop.pl. To pierwsze tego typu narzędzie w Internecie.


Ogromna liczba gotowych projektów domów, oferowanych przez biura projektowe, daje klientom szerokie możliwości wyboru. Problemem jest jednak odnalezienie projektu spełniającego oczekiwania. Przeglądanie projektów jest bowiem bardzo czasochłonne. Jeśli na przeglądanie projektów chcielibyśmy poświęcić jedną godzinę dziennie, to na zapoznanie się ze wszystkimi propozycjami domów w najpopularniejszej grupie (120-140 m2 powierzchni użytkowej), musielibyśmy poświęcić aż dwa tygodnie.

Osoby, które chcą rozpocząć budowę własnego domu często mają w głowie wymarzony rozkład nowych czterech kątów. Chcą na przykład, aby kuchnia była w bezpośrednim sąsiedztwie jadalni i pokoju dziennego, a gabinet miał okno wychodzące na ogród.

Na portalu budowlanym Projektoskop.pl użytkownicy mogą obejrzeć prawie 10 tys. gotowych projektów domów. Jak z tej ogromnej liczby wyselekcjonować projekty, które najbardziej odpowiadają naszym gustom i potrzebom? Udostępnione niedawno innowacyjne narzędzie wyszukiwania graficznego pozwala w łatwy i intuicyjny sposób dotrzeć do interesujących nas projektów domów.

Na wirtualnym planie użytkownicy mogą rozmieścić poszczególne pomieszczenia wedle swoich upodobań i w ten sposób sortować projekty dostępne na portalu Projektoskop.pl. Przykładowo jeśli interesują nas projekty, w których kuchnia znajduje się po lewej stronie od drzwi wejściowych - wystarczy po prostu przenieść ikonkę z tym pomieszczeniem w odpowiednie miejsce na siatce, a system wybierze wszystkie projekty, które spełniają to kryterium. Graficzna wyszukiwarka projektów domów znacznie skraca czas, jaki użytkownik musi spędzić na przeglądaniu ofert poszczególnych biur projektowych.

Wyszukiwarka realizuje też bardziej skomplikowane zapytania, uwzględniając nasze wymagania pod kątem kilku kondygnacji. Przydatna jest również opcja przeglądania projektów w odbiciu lustrzanym w stosunku do pierwotnie założonego układu.

Opracowana przez twórców portalu Projektoskop.pl, we współpracy z wiodącymi polskimi biurami projektowymi, wyszukiwarka to pierwsze tego typu narzędzie dostępne w Internecie.

Model biznesowy portalu Projektoskop.pl opiera się na długoterminowych umowach z biurami projektowymi, które oferują prezentowane w portalu projekty oraz na przychodach z reklam. Dokładnie sprecyzowana grupa docelowa (osoby planujące budowę domu jednorodzinnego) sprawia, że jest to ciekawa propozycja dla reklamodawców. W Projektoskopie reklamuje się między innymi producent okien dachowych Veka, dachówki Braas oraz betonu komórkowego Bruk-Bet.

Projektoskop.pl to nowoczesny portal branży architektoniczno-budowlanej. Użytkownicy mogą przeglądać bazę prawie 10 tys. projektów domów stworzonych w najlepszych polskich biurach architektonicznych. Na portalu znajduje się również baza artykułów i poradników z zakresu budownictwa, remontów, aranżacji ogrodów i wyposażeniu wnętrz. Portal Projektoskop.pl posiada 220 tys. użytkowników miesięcznie, a miesięczna liczba odsłon przekracza 1 mln.

Projektoskop.pl jest przedsięwzięciem, dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka./ Artefakt
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Minaik

Genialna jest ta wyszukiwarka graficzna, czegoś takiego jeszcze nie było. szacunek dla Twórców

!
Polecane
Najnowsze
Popularne