Grad: Axel Springer złożył ofertę zakupu Presspubliki

2008-06-26 19:03
publikacja
2008-06-26 19:03
26.6.Warszawa (PAP) - Minister skarbu Aleksander Grad potwierdził w czwartek, że Axel Springer Polska złożył wstępną ofertę zakupu Presspubliki, wydawcy "Rzeczpospolitej".

"Wstępna oferta (od Axel Springer Polska - PAP) wpłynęła do Ministerstwa Skarbu Państwa. Przygotowywana jest odpowiedź" - powiedział Grad na konferencji prasowej.

Minister zapewnił, że inwestor zostanie zaproszony do przetargu w momencie uruchomienia procedury prywatyzacji PW "Rzeczpospolita". Dodał, że resort skarbu "intensywnie" przygotowuje się do tej prywatyzacji.

W czwartek o zainteresowaniu Axel Springer Presspubliką poinformowała "Gazeta Wyborcza".

MSP zamierza sprzedać 49-proc. pakiet akcji wydawcy "Rzeczpospolitej".

Presspublica należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom (51 proc. udziałów) oraz do Skarbu Państwa poprzez PW Rzeczpospolita (49 proc.). Wydaje dzienniki: "Rzeczpospolita", "Parkiet Gazeta Giełdy" oraz "Życie Warszawy"(PAP)

dol/ pad/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Żelisław
Trzeba zrobić wszystko aby do tej transakcji nigdy nie doszło, a ten rząd DZIWEK na czele za pierwszą DZIWKĄ Donaldem Tuskiem pogonić raz na zawsze, tak aby raz na zawsze odechciało im się rozkradać i rozsprzedawać Polski i Polaków MAjątek.
~Ciekawy
W jakim kraju 70% prasy należy do jednego wydawcy??? W Polsce. To naprawdę jaja , że nikt tej oferty nie wyśmiał ale cóż dla PO "pecunia non..."
~real
sprzedać wszystko Niemcom ;
hymn i godło na końcu !
~Businesmann
A ,,Życia Warszawy" nie wydaje M.Sołowow?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki