Gowin: na terenie Polski nie poruszałem się samolotem rządowym

Na terenie Polski nie poruszałem się samolotem rządowym; podróżowałem nim tylko trzy razy w ramach zagranicznych delegacji - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin.

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Wicepremier w środę po konferencji prasowej w Pieńkowie pytany był o sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Wynikało z niego, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, 44 proc. respondentów zagłosowałoby na listę PiS, na listę Koalicji Obywatelskiej - 27 proc., a na blok Lewicy - 11 proc; do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z 5 proc. głosów.

"Ten sondaż dowodzi, że startujemy w wyścigu wyborczym z pozycji lidera. Są jeszcze dwa miesiące, wszystko się może zmienić. Staramy się - jako obóz rządowy - być maksymalnie zmobilizowanym" - powiedział Gowin.

Pytany o to, jakie tematy mogą być dla Zjednoczonej Prawicy największym zagrożeniem w kampanii wyborczej, powiedział: "Wydarzenia z ostatnich dni pokazują, że tym, co nam najbardziej zagraża jesteśmy my - jeżeli pojawiają się w naszych zachowaniach elementy pychy i arogancji władzy".

Na pytanie, czy premier Beata Szydło brała go na pokład rządowych samolotów, powiedział, że nie. "Na terenie Polski nigdy nie poruszałem się samolotem rządowym. Korzystałem z niego trzy razy reprezentując państwo polskie podczas wizyt w: USA, Izraelu i Budapeszcie" - poinformował. (PAP)

autorka: Ludwika Tomala

lt/ mrr/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil