Gowin kończy prace nad ustawą deregulacyjną

Ministerstwo Sprawiedliwości kończy pracę nad ustawą otwierającą zastrzeżone dotąd zawody. Według "Pulsu Biznesu", jeszcze w tym miesiącu ma ona trafić do Sejmu.

Wczoraj resort opracował najnowszą wersję. Rzeczniczka ministerstwa Patrycja Loose mówi "Pulsowi Biznesu", że w przyszłym tygodniu projekt zostanie skierowany do Komitetu Rady Ministrów, a jeszcze w tym miesiącu prawdopodobnie zostanie wysłany do Sejmu.

»Makler i księgowy bez uprawnień?

Pierwsza transza zakłada uwolnienie 48 zawodów. Trwają prace nad drugą, która ma zliberalizować kolejnych 200. Na razie ministerstwo wycofało się z ułatwieniami dla przyszłych taksówkarzy, nie cofnęło się natomiast przed żądaniami środowisk prawniczych. Nie skróciło wprawdzie aplikacji adwokackich i radcowskich, ale zamiast egzaminu kandydaci na te profesje będą rozwiązywali zadanie prawnicze. Minister Jarosław Gowin obstaje też przy zniesieniu licencji pośrednika i zarządcy nieruchomości.

Więcej szczegółów w sprawie rządowej deregulacji - w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/to/kry
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Khh

Szkoda tylko, ze przy tak waznej i potrzebnej zmianie probuje cichcem przemycic depenalizacje oszustw przy skladaniu oswiadczen majatkowych przez poitykow...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne