Gowin: Rozpoczął się trzyletni proces podwyżek na uczelniach

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin powiedział w poniedziałek w Sanoku (Podkarpackie), że rok 2019 "rozpocznie trzyletni proces podwyżek na uczelniach".

"W tym roku przekażemy uczelniom na fundusz płac środki o siedem proc. wyższe, niż w roku ubiegłym. Chcę zaznaczyć, że to są środki nie tylko dla wykładowców uczelni, ale także kadry administracyjnej" mówił wicepremier podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że to ważne, "bo żadna uczelnia nie może funkcjonować sprawnie, jeżeli nie ma dobrej administracji".

Jak zaznaczył wicepremier, "w następnych dwóch latach" liczy na to, że "transze podwyżek będą jeszcze wyższe". "Będą podwyżki rzędu 10 proc. Co przy sumowaniu pozwoli w ciągu trzech lat podnieść wynagrodzenie na uczelniach mniej więcej o jedną trzecią" zauważył.

Gowin przypomniał, że "tegoroczny budżet przewiduje rekordowo duże środki na naukę i szkolnictwo wyższe". "Te środki z budżetu wzrosły o dwa miliardy zł dodatkowo" powiedział.

Zwrócił uwagę, że "to są najwyższe inwestycje w polskie szkolnictwo wyższe po roku 1989".

W poniedziałek wicepremier Gowin odwiedza trzy państwowe wyższe szkoły zawodowe na Podkarpaciu. W Sanoku, Przemyślu i Jarosławiu przekazuje uczelniom po jednym milionie złotych, które uzyskały w wyniku rozstrzygnięcia tegorocznej edycji programu Dydaktycznych Inicjatyw Doskonałości. (PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ zan/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 prs

Czystki na uczelniach przeprowadzcie..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.