Gowin: Nie zagłosuję za odrzuceniem weta

Wicepremier Jarosław Gowin deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" (wydanie poniedziałkowe), że poprze w głosowaniu weto prezydenta Dudy w sprawie sądów. I dodaje, że gdyby doszło do przedterminowych wyborów, Polsce groziłby powyborczy chaos.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Jarosław Gowin podkreślił, że nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta.

"Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta. Nie sądzę zresztą, by do takiego głosowania doszło. Powinniśmy uszanować stanowisko głowy państwa" - powiedział Gowin.

Polityk jest przekonany, że prezydencki projekt reformy wymiaru sprawiedliwości będzie zbliżony do tego, jaki przedstawił PiS, ale pozbawiony jego poważnych wad. Gowin obawia się, że jesienią, kiedy prezydent ma przedstawić projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa i wróci dyskusja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości - wrócą także spory i napięcia społeczne.

Jarosław Gowin przestrzega przed przedterminowymi wyborami w Polsce."W tej kampanii przeciwko obozowi prawicy wtoczone zostałby potężne armaty, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Końcowy wynik prawicy byłby w takiej sytuacji znacznie gorszy niż sondaże. Najlepszym razie czekałby nas powyborczy chaos. Tymczasem sytuacja międzynarodowa jest tak trudna, że w tej chwili najważniejsze, co powinien robić odpowiedzialny polityk, to zapewnić Polsce stabilność" - podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. (PAP)

sp/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 2kbb

Problemem prawicy jest to że skupia wokół siebie ludzi z wygórowanymi ambicjami i "roszczeniowych" którzy w chwilach ważnych jak ostatnie ustawy nagle wycofują się z ważnych dla ogółu społeczeństwa reform....Gowin może być zwykłym kretem.... To jest jedna ze strategi, wejść do ugrupowania , rządu czy innego grona po to tylko aby w decydującym momencie go rozwalić od środka....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 nostromo25

Jak to, Gowin? Ahaa, bo on juz nie jest w PO.

! Odpowiedz
4 13 karbinadel

Człowiek kompletnie pozbawiony honoru, ale za to zawsze przy korycie - i na pierwszych stronach w mediach

! Odpowiedz
1 7 gajowy1

W każdym normalnym kraju facet już by siedział za niegospodarność.

! Odpowiedz
7 17 sztos1

cwaniak zawsze sie ustawi

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl