Gowin: Premierem może zostać Jarosław Kaczyński

2019-08-19 10:08
publikacja
2019-08-19 10:08

Jeżeli PiS wygra wybory, nastąpi rekonstrukcja rządu, najbardziej prawdopodobne jest, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki, ale kandydatem na szefa rządu może zostać też prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie).

/ FORUM

Gowin w poniedziałek w Radiu Wrocław wyraził przekonanie, jeżeli PiS wygra wybory, to dojdzie do rekonstrukcji rządu, a Morawiecki i Kaczyński rozstrzygną, kto stanie na czele Rady Ministrów.

Dopytywany, czy spodziewa się rekonstrukcji rządu, Gowin powiedział: "Wydaje mi się, że to jest rzecz bezdyskusyjna. Po pierwsze - nie wiadomo, kto będzie premierem. Mamy znakomitego lidera w rządzie, Mateusza Morawickiego, ale jest też potencjalnie druga kandydatura - czyli lidera całego obozu, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, i myślę, że ci dwaj liderzy między sobą rozstrzygną, kto z nich będzie piastował urząd premiera".

"Natomiast nowa kadencja oznacza nowe wyzwania i jestem przekonany, że do mniej czy dalej posuniętej rekonstrukcji (rządu) dojdzie" - podkreślił wicepremier.

"Pan prezes (Kaczyński) wielokrotnie odżegnywał się od planu objęcia funkcji premiera, ale jeżeli 13 października o godzinie 21, okaże się, że to nam Polacy ponownie powierzają ster rządów, rozpoczniemy rozmowy. Dzisiaj nie widzę żadnego trzeciego potencjalnego kandydata na premiera. Najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja misji przez Mateusza Morawieckiego" - powiedział Gowin.

Na pytanie, czy chciałby po wyborach utrzymać tekę ministra nauki i szkolnictwa wyższego, odparł, że "jest za wcześnie, żeby dzielić skórę na niedźwiedziu". Dodał, że byłoby dobrze, gdyby rozpoczęta przez niego reforma i była kontynuowana w następnej kadencji. 

autor: Jakub Borowski

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pomorzaninm
jesli premierem zostanie JKłamczynski to bedzie koniec tej partii i jej rzadow :D takze niech zostaje ... ale K nie jest taki glupi i wie ze tak sie stanie ...woli streowac z tylnego siedzenia .. nawet jak przestanie byc poslem.
marianpazdzioch
"(...) i myślę, że ci dwaj liderzy między sobą rozstrzygną, kto z nich będzie piastował urząd premiera"

Będą się bili?
zenonn
Do klatki i tylko jeden wyłazi

Powiązane: Wybory parlamentarne 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki